ביחד על המסך

צילום: באדיבות סרטי קולנוע חדש
צילום: באדיבות סרטי קולנוע חדש
'מישהו שומע אותי' ועוד סרטים למשפחה ולילדים בהקרנות סדירות בתיאטרון ירושלים – נקודות אור קטנות של תרבות במהלך המלחמה

בימים טרופים אלה של מלחמה, אזעקות, מרחבים מוגנים, דכדוך ותקווה לימים טובים יותר – מציע תיאטרון ירושלים נקודת אור בחושך מסביב. בימים אלה, מקיים תיאטרון ירושלים הקרנות של סרטים איכותיים לציבור הרחב, למשפחות, למבוגרים וגם לילדים. זו סדרה של סרטים איכותיים תחת הכותרת 'כולנו ביחד'. רוב ההקרנות מתבצעות באולם הקטן שבמרתף תיאטרון ירושלים ויש מבחר גדול של סרטים בשעות נוחות – חוויה תרבותית מהנה ופסק זמן מהטירוף שסביבנו.

כמי שמבקר לעיתים תכופות בתיאטרון ירושלים, אני ממליץ בחום לנסות ולקחת פסק זמן מהדכדוך והמתח, לצפות בסרט טוב, לבקר בתערוכות המקסימות שמתקיימות ברחבי התיאטרון ולנשום עמוק עד שנגיע לימים טובים יותר.

ההמלצה שלי לשבוע הקרוב – הסרט הצרפתי החביב 'מישהו שומע אותי' – סרטו של פסקל אלבה מ-2021 בהשתתפות סנדרין קיברלן, פסקל אלבה, ולרי דונזלי, פרנסואה ברלאן ועמנואל דבוס. אנטואן, מורה להיסטוריה בן 50 וקצת, מגלה שהוא הופך בהדרגה לכבד שמיעה, ללא יכולת או רצון להודות במוגבלותו החדשה. הוא כופה על עצמו להתנתק מהחברה ולחיות בבועה משלו, בעוד חבריו וסביבתו הקרובה מוצאים את התנהגותו יותר ויותר מוזרה. מפגש מפתיע עם אלמנה ואם לילדה קטנה שהפסיקה לדבר, מוביל אותו להיפתח אל העולם ואולי גם ללמוד לאהוב מחדש. משך הסרט 93 דקות. שפת הסרט: צרפתית, עם כתוביות תרגום לעברית ולאנגלית

עוד ברשימת הסרטים המומלצים בתיאטרון ירושלים: 'כלב מי שמנגן 3', 'הקרב על הקצב', הסרט הישראלי המצוין 'שבע ברכות', 'מרמדיוק', הסרט הישראלי המצליח והמקסים 'גן קופים', מרוץ החיות הגדול' ו'בלש על שמונה' – סרטו של הבמאי הספרדי חוליו בוטו גורפייד – אנימציה לילדים ולמשפחה על בלש רב פעלים שפותר תעלומות בעולם החרקים.

עוד בין הסרטים המומלצים – הסרט הצרפתי המקסים 'מאסטר שפית', סרטו של הבמאי לואי ז'וליאן פטי על קאתי החולמת לפתוח מסעדה משלה. כאשר אנחנו פוגשים אותה, היא עובדת אצל שפית סלבריטאית שמבשלת הרבה פחות טוב ממנה ועוזבת בטריקת דלת. היא מתקשה למצוא עבודה חדשה ובסופו של דבר מתחילה לעבוד כטבחית בקפיטריה של מרכז קליטה לנערים מהגרים המגיעים לצרפת ממדינות אפריקה. כמובן שההתחלה אינה פשוטה, אך בהדרגה משפיעה על הנערים תשוקתה של קאתי לבישול וגם להם יש שיעור או שניים ללמד אותה. סרט שיש בו שילוב של צדק חברתי, קבלה, חלומות והומור, מתובל בגסטרונומיה צרפתית ומגיש דרמה קומית מהנה ומחממת לב.

תושבי הדרום והצפון השוהים בירושלים והסביבה, מוזמנים להקרנות סרטי הילדים בחינם. קישור לאתר ולרכישת כרטיסים: www.jerusalem-theatre.co.il. יש להזין את קוד ההטבה 'כולנו ביחד'.