ביקושי שיא בשכונת 'המגרסה' במבשרת ציון

מומחי נדל"ן: "הסמיכות לירושלים, השקט של הפרברים והנוף הפסטורלי הם השיקולים שמובילים את הרוכשים שרובם משפרי דיור מהבירה וממבשרת"

מבשרת ציון חווה בתקופה האחרונה תנופת פיתוח אדירה. כ-1,600 יחידות דיור הולכות ונבנות בימים אלה והביקוש לדירות ביישוב גדול במיוחד. שכונת רכס חלילים נחשבת ליוקרתית במיוחד ולסיפור הצלחה נדל"ני, אך מחירי הדירות בה יקרים במיוחד. במבשרת ציון הוותיקה המחירים נמוכים יותר ובתווך שכונת 'המגרסה' שבה טווח המחירים יקר יותר ממבשרת וזול יותר משכונת רכס חלילים. הביקושים לדירות בשכונת 'המגרסה' נובעים מייחודיות השכונה: הנוף הקסום הנשקף ממנה, התכנון הקפדני שיצר אזור מגורים מרווח במיוחד ובנוסף לכך הקצאת השטחים הרבים למוסדות חינוך – בתי ספר וגני ילדים.

הרוכשים בשכונה המבוקשת הם לרוב זוגות צעירים ומשפרי דיור מאוכלוסיות איכותיות, שהמיקום האסטרטגי בקרבת ירושלים ובנייה בסטנדרטים גבוהים הובילו אותם לרכישה הטריוויאלית.

המועצה המקומית השקיעה מיליוני שקלים בפיתוח סביבתי. על פי התכנית, יוקמו בשכונה החדשה – המשקיפה אל עבר היערות והמורדות המוריקים, הגפנים והשדות הפורחים של בקעת מוצא – מוסדות לימוד ושירותים קהילתיים, מרכזים מסחריים ומבנים רב שימושיים למסחר ולמשרדים. מי שירכוש דירה בשכונה, ייהנה מכל השיפורים והפיתוח הסביבתי שיכולה לספק שכונה מודרנית ומתקדמת.

בימים אלה הולכים ונבנים בשכונה פרויקטים יוקרתיים של קבלנים עתירי ניסיון. והמחירים? לא צפויים לרדת בטווח הקרוב. להיפך, הביקוש מכתיב את התמורה ומי שיקפוץ על העגלה ויזהה את הפוטנציאל הקיים הולך ככל הנראה להרוויח. גם מי שעדיין מעדיפים דירה במפרט טכני נמוך בירושלים במקום יחידה בפרויקטים החדשים של מבשרת, יש להניח שלא ישיגו תשואה דומה לאלה שהצטרפו לטרנד של דירה בפרברי ירושלים. סביר להניח כי במבחן התוצאה לטווח הארוך הם יישארו עם פחות איכות חיים, שטח דירה קטן וככל הנראה גם עם תמורה מעטה יותר.

כיום הולכים ונבנים בשכונה חמישה פרויקטים שאותם מובילים ארבעה יזמי נדל"ן מובילים. חיים זקן, קוטלר עדיקא, חברת 'אורון' ושני מיזמים של חברת ISA GROUP.

יותם מחברת הבנייה הירושלמית 'קוטלר עדיקא', שבונה בשכונה: "הפרויקט נבנה בסטנדרטים גבוהים ומותאם לעתיד ירוק ומתקדם. כל דירה מגיעה עם שתי חניות, עמדת טעינה לרכב חשמלי, מזגן מיני מרכזי, חימום אינטגרלי ומערכת בית חכם". כששאלנו את יותם מה לדעתו גורם לביקוש הרב לדירות במבשרת ציון, הוא לא היסס כשקבע: "לגור במבשרת ציון זה כמו לגור בטוסקנה עם התנאים והמאפיינים של ירושלים".

פרויקט 'מצפה מבשרת' ופרויקט 'מצפה הרים' של חברת ISA GROUP מציעים מגוון דירות מרווחות וגדולות וכן דירות גן ופנטהאוזים בסטנדרט בנייה גבוה במיוחד. בשני פרויקטים אלה מוצעות דירות מרווחות במגוון גדלים שפונים לעבר נופם הקסום של הרי ירושלים הפרושים לכל רוחב העין, מפרט טכני עשיר הרבה מעבר לסטנדרט המקובל בשוק, חללי לובי מפוארים ותכנון אדריכלי מושקע ומיוחד.

אסף בויאר, סמנכ"ל השיווק של ISA GROUP: "כאשר הבנו את פוטנציאל איכות החיים של השכונה החדשה ואת הביקושים שגואים בה, כיוונו את רמת הפרויקטים שלנו לרמה המקסימלית על מנת לייצר חוויה ייחודית באזור עוטף ירושלים. גם שכונה חדשה עם תשתיות מפותחות, גם נוף קסום שאין שני לו, ומעל כולם הסטנדרט הידוע שלנו באיכות הבנייה והתכנון והמפרט המפנק בשטחים הציבוריים ובפנים הדירות – וכל זה מבלי להתרחק מעשית מירושלים".

בשורה התחתונה ובחישוב מהיר, השקעת הנדל"ן הכי משתלמת בירושלים נמצאת בעצם במבשרת ציון, הפרבר המתחדש של ירושלים. איכות חיים, נוחות, נגישות, סביבה ירוקה אוכלוסייה איכותית ומגוונת וכמו שסיכם מתווך עמו שוחחנו שאמר "גם אם המחירים של מבשרת נראים היום גבוהים, בעוד שנה ושנתיים יוכל מי שרכש להביט לאחור ולהבין שפעל בתבונה. התנודות בשוק חדות וכעת יש מומנטום שלא יחזור".