בכורה עולמית ל- O.K-19

לאחר שנת בצורת ללא אירועי ומופעי תרבות, חוזרת להקת המחול 'פרסקו' לבמות עם ערב יצירות רפרטוארי בבכורה עולמית

להקת המחול 'פרסקו' בניהולו האמנותי של יורם כרמי, היוצר עבורה את רוב יצירותיה, שמה לה בנוסף מטרה לעודד ולחשוף יוצרים ויצירה ישראלית מקורית. אחת למספר שנים מזמין כרמי כוראוגרפים ישראלים בולטים ליצור עבור להקתו. בשנת 2019 הוזמנו שני יוצרים ישראלים – אייל דדון ועדי סלנט – להעלות יצירות בבכורה.

עדי סלנט תציג את ON ואייל דדון יציג אתKAPOW . שם הערב OK-19 נגזר מראשי התיבות של שמות היצירות ותאריך תחילת העבודה המקורי. העבודה החלה בסוף שנת 2019 כשהבכורה תוכננה במקור לחודש מאי 2020. משבר הקורונה שפרץ, טרף את הקלפים ועצר את העבודה. לאחר שלושה חודשי הפסקה ולמרות הקשיים, הסגרים וההגבלות, המשיכה הלהקה לעבוד תחת ההנחיות והיצירות שינו צורתן והתגבשו לכדי אמירה אמנותית הרלוונטית לתקופה.

הערב המלא מציג שתי נקודות מבט ייחודיות אך שונות מאוד על הטבע האנושי, כוחו ויכולותיו ומתמודד באופן ישיר עם הייחוד שלנו כאנשים וכאמנים בתקופות קשות. תנועה, סאונד, גוף, הומור, כאב ויופי הם המרכיבים הבולטים של ערב זה.

אייל ועדי נבחרו בגלל נקודות המבט המובחנות שלהם על תנועה. לאורך תקופת העבודה, נוצרה מערכת יחסים מרתקת בין יורם כרמי, המנהל האמנותי, לבין היוצרים, שהביאה להידוק ושכלול של העבודות. רקדני הלהקה הרוויחו רבות משיתוף הפעולה כשהם נחשפים לסגנונות תנועה ועבודה חדשים ומאתגרים.

היצירה ON של עדי סלנט היא עבודתה הראשונה ללהקת מחול ישראלית, לאחר שיצרה עבודות לתיאטרונים וללהקות שונות בעולם. עדי, שישמשה במשך כחמש שנים כמנהלת האמנותית השותפה בלהקת המחול 'בת שבע', יצרה את ON ממקום אישי מאוד בצילה של טרגדיה קשה ואובדן ובהשראת הפער בין הקצוות: התרגשות, תחושת חיות, יצירה ועונג, לצד שבריריות, סופיות, כאב ועצב.

"מגפת הקורונה שפרצה תוך כדי התהליך כמעט ולא הפתיעה ותאמה את רוח העבודה", אומרת עדי, "בהתחלה היה נדמה שאפשר להירגע וליהנות מהזמן. התחושה הייתה שזו מתנה שהזמן מתאפשר לנו, אך גם התחושה הזו התבררה כדו משמעית, מרוץ ההישרדות היה בשיאו והלופ לא הפסיק אלא אף תפס תאוצה. למרות הכל ויותר מכל, העבודה חוגגת את הכוח האנושי, את זיקוקי הכוח הפנימי שפורצים החוצה ומאפשרים לנו לעמוד אל מול הסופה, להימצא בעין הסערה ולהרגיש את החיות שיש בלהזיל דמעה, כמו גם בלצחוק צחוק גדול ממעמקי הנשמה".

כוריאוגרפיה: עדי סלנט. עריכה ועיצוב סאונד: עידן קופפרברג. עיצוב תלבושות: מתן אנחיסי. עיצוב תאורה: יואב בראל. רקדנים: להקת המחול 'פרסקו'.

Kapow, יצירתו של אייל דדון, הנחשב כאחד היוצרים המסקרנים והמוערכים בסצנת המחול בישראל ובעולם, חוקרת את הכוחות והחולשות שלנו כבני אדם, תוך כדי בניית הדרך להעצמה אישית בעזרת "כוחות העל" שיש בנו.

"עם ההליך אנחנו מגלים, כי הכוח הפנימי שיש בנו יכול לשמש גם כנשק החזק ביותר ולפעמים אותו כוח/נשק חזק פועל גם כנגדנו", אומר אייל.

אייל דדון החל את דרכו כיוצר בלהקת המחול הקיבוצית בשנת 2011. הוא זוכה פרסים רבים ובהם: פרס על שם יאיר שפירא בשנת 2014, תחרות הכוריאוגרפיה הבינלאומית בהנובר בשנת 2015 ועוד.

במהלך השנים, יצר אייל ללהקת המחול הקיבוצית, תאטרון מחול ירושלים, BDDC  במוסקבה, להקת המחול של Xin Xie בשנחאי, להקת המחול של Marie Gabrielle Menard במונטריאול, בפסטיבל 'Sibiu' רומניה ובפסטיבל 'Sziget' שבבודפשט. כיום הוא מנהל אמנותית ויוצר עבור להקתו SOL.

כוריאוגרפיה ועריכה מוסיקלית: אייל דדון. תלבושות: The Laundry Basket. עיצוב תאורה: יואב בראל. רקדנים: להקת המחול 'פרסקו'.

המופע יועלה בתיאטרון מחול 'ענבל', מרכז 'סוזן דלל', תל אביב, בתאריכים הבאים (שעה קבועה: 20:30): 11.5, 12.5, 25.5, 26.5, 7.6, 8.6, 29.6, 30.6.

להזמנת כרטיסים: 03-5173711 ובאתר www.inbal.smarticket.co.il.

מחיר כרטיס: 140 שקלים.