בלי רחמים: פצע את אחיו עקב סכסוך

אילוסטרציה: pixabay
אילוסטרציה: pixabay
כתב אישום הוגש נגד א' מאבו גוש בגין גרימת חבלה לאחיו על רקע מחלוקת בין השניים

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה כתב אישום נגד א', תושב אבו גוש כבן 60, בגין חבלה בכוונה מחמירה שגרם לאחיו, ו'.

על פי כתב האישום, מתגוררים השניים באותו מבנה – א' ומשפחתו בחלק התחתון ואילו ו' ומשפחתו בחלק העליון. בין שני האחים קיים סכסוך ממושך ביחס לזכויות וביחס לבעלות בקרקע הסמוכה למבנה.

הדרמה הגדולה אירעה בסוף החודש הקודם בעקבות התקנת מצלמות ותאורה בחצר המבנה, במקום שלגביו קיים הסכסוך. על פי כתב האישום, הגיעו ילדי המתלונן והחלו לחתוך את הגדר שנמצאת בחצר שלגביה יש מחלוקת. לאחר שהצדדים צעקו ואיימו האחד על השני, החלו ילדי הנאשם וילדי המתלונן להתקוטט ביניהם. ו' הגיע למקום ועמד בסמוך לבני הדודים הניצים. בשלב זה, יצא א' מביתו כשהוא מצויד בקרש עץ עבה באורך של כ–80 ס"מ' בכוונה לגרום למתלונן חבלה חמורה. הוא הטיח את הקרש בחוזקה במרכז ראשו של אחיו ו' שנפל מיד לקרקע.

ו' הצליח לעמוד על רגליו, אך הוא היה עדיין מסוחרר מהמכה בראשו. א', שלא הסתפק במכה הקודמת, דחף את ו' בשתי ידיו בכוונה להפילו על הקרקע. בעקבות המכה נפל ו' לקרקע על גבו וראשו ואיבד את הכרתו למספר רגעים. כמו כן, נכרת החלק העליון באצבע האמה של ו' ונמצא סמוך למקום בעת הגעת כוחות המשטרה למקום.

כתוצאה ממעשיו של א', נגרם בראשו של ו' דימום תת עכבישי פרונטוטמפוראלי דו צדדי והחלה להתפתח קונטוזיה מוחית טמפוראלית בצדו בחלק הימני והוא אושפז למשך מספר ימים בטיפול נמרץ נוירוכירורגיה. כמו כן, נקטע חלק מאצבע האמה שבידו הימנית, כולל שבר חלקי של העצם, וכן נגרמו למתלונן פצעי שפשוף מדממים בראשו, בגבו ובכתפו.

בסיכום כתב האישום, אשר הוגש היום (שני, 9.5) כאמור בגין חבלה בכוונה מחמירה, נכתב: "במעשיו המתוארים לעיל, גרם הנאשם למתלונן חבלות חמורות שלא כדין בכוונה להטיל בו נכות או מום או לגרום לו חבלה חמורה".