במה לחקלאות

התערוכה החקלאית הגדולה בישראל תתקיים בתחנת 'יאיר' בחצבה שבערבה התיכונה

התערוכה החקלאית הגדולה בישראל תתקיים בימים רביעי וחמישי (23-24.2) בתחנת המחקר 'יאיר' של מו"פ (מחקר ופיתוח) ערבה תיכונה וצפונית בחצבה.

בשני ימי התערוכה ייערכו סיורים מודרכים שבהם ניתן יהיה לחזות בפלאי החדשנות של עולם החקלאות, בחממות הגידול של מו"פ ערבה תיכונה וצפונית ובביקור במרכז המבקרים 'וידור – חלון לחקלאות', להיכרות עם החיים בערבה, חדשנות חקלאית בלב המדבר, חשיפה לתיירות מדברית וכפרית הנשענת על משאבי טבע נדירים, צפייה בסרטון תלת ממד עם משקפיים מיוחדים, ביקור בחלל אינטראקטיבי-חווייתי ועוד.

בתערוכה החקלאית הגדולה בישראל, שתשתרע על פני 20 דונם, יציגו 200 חברות מהארץ והעולם את פסגת הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום החקלאות, המים, איכות הסביבה, אנרגיה סולארית, גינון, רכבי שטח (טרקטורונים, אופנועים, ג'יפים) מדגמי 2022, זנים חדשים של ירקות, פירות, פרחים, צמחי תבלין ועוד. בנוסף, יוצג ביתן הסטודנטים הזרים עם תרבויות מכל מדינה.

כמו כן, יתקיימו שוק איכרים מתוצרת חקלאי הערבה, שוק אומנים ומתחמי מזון וישיבה כולל שולחנות וכסאות להסבה.

בתערוכה יפעל ביתן תיירות שיציג את מגוון אתרי התיירות, הנופש והקולינריה בערבה התיכונה: חדרי אירוח, חאנים, קמפינג, קטיף עצמי של ירקות, גלריות וסדנאות אומנות, שוקולד וג'לי צבעוני, טיולי תומקארים או ג'יפים, טיולי שטח רגליים, תצפית על ציפורים מורגלות לבני אדם, מסלולי אופניים, חוות תנינים, חוות אנטילופות, מכוורות ועוד.

כחלק מהתערוכה, יתקיים כנס מקצועי ב-23.2 שבו ייערכו שלושה מושבים בתחומי החקלאות, החינוך והתיירות.

הכניסה לתערוכה ולכנס ללא תשלום.

לפרטים: 052-4260798, www.aravaopenday.co.il.