ברכת הדרך

יורם שמעון ואירית מרום מעניקים שי למתגייסים (צילום: באדיבות אירית מרום)
יורם שמעון ואירית מרום מעניקים שי למתגייסים (צילום: באדיבות אירית מרום)
הצלחה אדירה לערב המתגייסים היישובי שנערך בסוף השבוע האחרון

לאחר שבשנה שעברה לא התקיים כנס מתגייסים בגלל הקורונה, חודשה השנה המסורת של כנס המתגייסים היישובי, ערב המהווה את ברכת הדרך לכלל בוגרי י"ב ביישוב הלומדים בתיכון 'הראל' ובתיכונים אחרים. במסגרת הכנס, שמעו התלמידים הרצאה של מג"ד ביחידה לוחמת, ששוחח עמם על שירות משמעותי. לאחר מכן, התקיים פאנל של בוגרים המשרתים כיום בצה"ל בתפקידים שונים ומגוונים. לקינוח, נהנו המשתתפים ממופע סטנד אפ של מיקי גבע וקיבלו שי: תיק גב 80 ליטר וספר תהלים קטן.

הכנס התקיים במעמד ראש המועצה יורם שמעון; חברת המועצה, מחזיקת תיק תרבות ונוער ויו"ר סניף מבשרת של 'ביחד למען החייל' אל"מ (מיל') אירית מרום, מנהל אגף החינוך במועצה יהורם לוי; מנהל המחלקה לאירועים חנן כהן; מנהל המחלקה לביטחון קהילתי ברק מזרחי שהנחה את האירוע ובשיתוף עם מנהלת תיכון 'הראל', ליאת שגב. עוד כיבדו את האירוע בנוכחותם מנהל מרחב מרכז של 'ביחד למען החייל', תא"ל (מיל') רוני חממי ויו"ר המרחב, תא"ל (מיל') שוקי שחרור, תושב הר אדר.

אירית מרום: "האירוע היה מרגש ומוצלח. אני שמחה מאוד על ההשתתפות של בכירי 'ביחד למען החייל' שהגיעו לאירוע. בתחום אחריותם כל האזור שבין גדרה לחדרה והשתתפותם מעידה על הכבוד וההערכה ליישוב שלנו וזה המקום להודות להם על בואם לאירוע ועל כך שהם מלווים לאורך כל השנה את הפעילות שלנו במבשרת. אני שמחה על כך שאנו שומרים על המסורת מידי שנה לשלוח את המתגייסים עם ברכה וחיבוק מהיישוב. כמי ששירתה בצה"ל למעלה משלושה עשורים, אני יכולה לומר כי היישוב התברך בהון אנושי מיוחד במינו שמגיע למכינות קדם צבאיות וממלא תפקידים משמעותיים של לוחמה וקצונה בצה"ל וגם בשירות לאומי. אני מאחלת לכלל הבוגרים שירות מהנה, שישמרו על עצמם ויחזרו בשלום הביתה. זה המקום להודות לראש המועצה יורם שמעון ולכל הגורמים במועצה השוקדים לילות כימים לטובת החינוך של דור העתיד, שלומם ורווחתם".

צו ראשון ביחד

עוד מסרה אירית מרום, כי בעבודה משותפת של המועצה, תיכון 'הראל' ולשכת הגיוס ירושלים, החל משנת הלימודים תשפ"ב, יקיימו תלמידי י"א את ההליך של 'צו ראשון' כולם יחד במתכונת שכבתית.

ליאת שגב, מנהלת התיכון: "זה פרויקט של לשכת הגיוס שאנו הצטרפנו אליו ובו תלמידי השכבה מזומנים במרוכז בשלושה מועדים במהלך השנה שבהם תהיה להם הסעה מבית הספר ללשכת הגיוס. הצוות החינוכי ילווה אותם וזה יאפשר קיצור תהליכים והליך סדור יותר מול לשכת הגיוס ואנחנו מקווים שזה יקל על התלמידים ויסייע להם לצלוח את השלבים הראשונים של הליך הגיוס לצה"ל".