'בשביל הפרחים' ביער בן שמן

צילום: דברת דיטובסקי
צילום: דברת דיטובסקי
פעילות ניווט לכל המשפחה: משחק 'חוויער' נושא פרסים בין מרבדי פריחה של רקפות וכלניות, ברחבי הריאה הירוקה של מרכז הארץ

בעונה זו, עומד יער בן שמן בשיא יופיו וזה הזמן להגיע וליהנות ממרבדי הפריחה שמנקדים את היער בוורוד, אדום וצהוב.

יער בן שמן, היכן שהחל מפעל הייעור הגדול ביותר של קק"ל במדינת ישראל, משתרע כיום על פני כ-20 אלף דונם ומשמש ריאה ירוקה לכל אזור גוש דן. גוש יערות בן שמן, אחד מגושי היערות הגדולים במדינה, המורכב ברובו מעצי אורן צפופים.

בשנים האחרונות, נוטעים בו יערני קק"ל גם עצי בוסתן, עצים רחבי עלים ועצי חורש ארץ ישראלי, כמו אלונים, אלות, זיתים, קטלבים ועוד. בין עצי היער פזורים אתרים היסטוריים וארכיאולוגיים, חניוני פנאי ונופש שהקימה קק"ל, יצירות אומנות קסומות ופינות חמד מסקרנות.

קרן קימת לישראל ועמותת תיירות חבל מודיעין, מזמינים ל'חוויער' – מפה ואפליקציית משחק ניווט לכל המשפחה ביער בן שמן, במהלכו עוברים ברכבים פרטיים בין שבע תחנות פעילות שונות ומלאות הפתעות, בין מרבדי פריחה של רקפות וכלניות.

מדריכי קק"ל יספרו את סיפורו של היער ופינות החמד שבו ומי הם הפרחים שמעטרים את היער בשלל צבעים, לצד שחקנים מחופשים, עמדות יצירה מהטבע, נגני מוזיקת עולם בכלים עתיקים, אתגר קפוארה עם מדריכי החוגים של חבל מודיעין, תה צמחים, פיית יער, אגדות מומחזות ושלל מפגשים מפתיעים.

במהלך המשחק, יצטרכו המשתתפים לעבוד יחד כדי לבצע משימות, לפתור חידות ולענות על שאלות. אפשר אפילו לזכות בפרסים: בתחילת המשחק מקבלים שקית לאיסוף אשפה ובסיום מצטלמים בתמונה קבוצתית מקורית יחד עם שקית האשפה, המלאה בזבל שנאסף לאורך המסלול. את התמונה מעלים לפייסבוק או לאינסטגרם עם ההשטאג #בשביל_הפריחה. שלוש התמונות המקוריות ביותר שיועלו יזכו בפרסים שווים מתנת תיירני חבל מודיעין וקק"ל.

שישי-שבת, 16-17.2, בין השעות 10:00-15:00. יש להגיע לנקודת הפתיחה בחניון הפעיל ביער בן שמן עד השעה 13:30. 

להגעה ב-WAZE: חניון הקהילות, דרך יער הרצל.

הפעילות ללא תשלום, ברכבים פרטיים ואין צורך בהרשמה מראש.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל'קו ליער' של קק"ל: 1-800-350-550.