בשורת הטניס של הר אדר

רונה שאלתיאל מהר אדר היא רק בת 12, אך כבר הגיעה להישגים מדהימים והעתיד עוד לפניה

לא פעם אנו מביאים מעל דפים אלה סיפורי הצלחה של ספורטאים צעירים בני ובנות אזורנו בתחומי ספורט שנים. בימים אלה של הצלחה ישראלית באולימפיאדת טוקיו, מי יודע, אולי הארטיום הבא או האבישג הבאה הם הילד הקטן או הילדה הקטנה שמעבר לכביש.

הפעם אנחנו בטניס והברכות מגיעות לרונה שלתיאל בת ה-12, תושבת הר אדר, שזכתה במקום הראשון במאסטרס של סבב וילסון הארצי בטניס. רונה מתאמנת במועדון 'מאיו טניס קלאב'.

סבב ווילסון הוא סבב ארצי של ארבע תחרויות שפרוסות על פני חודשים ינואר-אוגוסט, כאשר 16 השחקנים שדורגו ראשונים בכל קטגורית גיל בתום ארבעת הסבבים ממשיכים לתחרות החמישית, תחרות אלוף האלופים. במהלך כל ארבעת התחרויות שקדמו לסבב החמישי הצליחה רונה לשמור על יציבות כאשר הגיעה לשלבים המאוחרים בכל תחרות.

המאמן זיו מאיו: "רונה התחילה להתאמן אצלי בדיוק לפני שנה ומיד התאהבה בטניס. היא עובדת קשה יום יום על המגרש ומחוצה לו ועושה הכול בשביל להשתפר. בתחרות התמודדה רונה מול שחקניות מצוינות שמשחקות ארבע ואפילו חמש שנים יותר ממנה. היא שיחקה טניס מצוין, התמודדה מנטאלית באופן נהדר ולבסוף גם קטפה את תואר 'אלוף האלופים' לאחר גמר ארוך ומותח.

את רונה פגשתי לראשונה במקרה כאשר שיחקה טניס עם אבא שלה ואחיה. לטענתם, הייתה זו הפעם הראשונה שרונה שיחקה טניס. מיד זיהיתי שמדובר בכישרון והצעתי לאבא שאתחיל לאמן אותה. מהר מאוד הבנו שהמקום שאליו היא מכוונת הוא לרמה המקצוענית. באותו הזמן רונה שיחקה גם כדורגל בהפועל קטמון, אך בהמשך היא בחרה לוותר על הכדורגל ולהתמסר לטניס. מאותו הרגע רונה עובדת חמש פעמים בשבוע על מגרש הטניס, בשילוב אימוני הכושר איתי בנינו לה תכנית תחרותית יחד עם עוד מספר ילדים בגיל וברמה שלה.

אנחנו כמובן לוקחים את הכול לאט ומסתכלים מאימון לאימון וזוכרים שהיא מתאמנת בסך הכול שנה. אנחנו מקווים שרונה תמשיך לטפס במעלה הדירוג הארצי, תגיע לתוצאות טובות ובהמשך תשתלב גם בתחרויות בינלאומיות.

זה הזמן לפרגן לה על העבודה הקשה, תמשיכי כך. ולא פחות חשוב, תודה גדולה למשפחה שלה שמלווה אותה לתחרויות מידי שבוע, נותנת לי חופש מקצועי לעבוד איתה והתוצאות מגיעות. משהו טוב קורה בהר אדר".