"ב-Jump Cut עושים סרטים"

מעל 20 סרטים קצרים ועכשוויים בהקרנה חגיגית ב'צוותא' תל אביב בסימן החיבור עם אולפני העריכה 'אדיט'

ביום שישי (7.1.2022, 14:00-17:00) יתקיים ב'צוותא' תל אביב האירוע השנתי ה-17 של 'ג'אמפ קאט', המקום ללימודי עריכה שמגדל את הדור החדש בתחום. באירוע "בג'אמפ קאט עושים סרטים" יוצגו למעלה מ-20 סרטים קצרים באורך של דקה אחת עד 10 דקות. הסרטים נעשו ביד חופשית וברוח דיגיטלית וחושפים דור של בימאי עריכה ואנימציה, יוצרים שיודעים לנצל את הכלים הטכנולוגיים כדי להשרות חוויה קולנועית בעידן בו העריכה מקדמת את השפה.

תמר ירון, מנהלת 'ג'אמפ קאט': "וידיאו-אקט זה המונח שלנו לוידיאו קצר ומסוגנן שנעשה מתוך הבנת השפה העכשווית ברוח עידן הניו מדיה. הסיפור ממוקד, החיתוך קצבי, אקספרסיבי ויש השקעה בעיבוד תמונה וצבע. בסרטי הגמר מקבלים העורכים הצעירים חופש מלא בבחירת הרעיון ומתבקשים לא להוציא כסף על ההפקה. כשיש נושא, תוכנה, מצלמת וידיאו, הנחיה מקצועית, שעות עבודה בלתי מוגבלות, שליטה בכלים ויצירתיות – יש מתכון לסרטים טובים. הסרטים שלנו מביאים איתם את רוח התקופה המוזרה ביותר שידענו. חווינו מגיפה, סגר ולימוד מקוון. חווינו את השנה שחלפה מאז על כל הקושי ואי הוודאות שהעולם מציע לצעירים – עברנו את כל זה ביחד ועשינו סרטים. אנו ב'ג'אמפ קאט' שואפים לתת הכשרה למקצוע מפרנס ומרגש, משהו שירצו להתמיד ולהמשיך לעסוק בו, מתוך חוויה נעימה ומטפחת. זו תקופה לא קלה להתפתח בה ואנחנו רוצים לתת להם את הביטחון שזה אפשרי".

'ג'אמפ קאט', בית ספר לעורכים ואנימטורים עם תפיסה לא אקדמאית אך תרבותית ומקדמת יצירה, הוקם ומנוהל על ידי תמר ירון מאז 1994. ב-2020 נוצרה שותפות עם סשה פרנקלין, עורך ובעלים של אולפני 'אדיט', כדי לממש חזון של "ללמוד איפה שהדברים קורים". זהו קונספט ייחודי המתאים מאוד לבית הספר הוותיק שהוציא משורותיו עורכים ואנימטורים מצמרת העשייה הישראלית ולאולפן הידוע כ'הבית של העורכים' שבו עורכים את מיטב סרטי הקולנוע והדוקו.

השנה, הורחבה הפעילות עם מגמה מיוחדת למדיה דיגיטלית, שהצטרפה למסלולים לעריכת סרטים ואפטר אפקטס למקצוע כדי לתת תשובה נכונה לצרכי ההכשרה המקצועית. במגמה זו ממשיך בית הספר לפעול כפי שפעל תמיד – כמוסד מעודכן הצומח בתוך תעשיית הסרטים ומגיב לצרכים שלה.

בית הספר מציב את העורך/אנימטור כיוצר בעל יכולת ביטוי עצמאית ואת התוכנה ככלי יצירה שיש להכיר אותו לעומק ולרוחב. ההשמה היא הישג שבית הספר מתגאה בו מאוד. עשרה בוגרים של מחזור 2020/21 כבר השתלבו באולפני הפוסט וכעשרה עובדים כעורכים עצמאים.

בית הספר 'ג'אמפ קאט' מקיים קשרים עם Avid Learning Partner, מורשה הסמכה יחיד בישראל של החברה המובילה בתחום תוכנות העריכה; וכן עם Training Partners של חברת BlackMagic, בית הספר היחיד בישראל ללימודי ד'וינצ'י ריזולב, תוכנה לתיקוני צבע ואון ליין. בית הספר מוכר על ידי MAXON ללימודי תוכנת התלת Cinema 4D.

טעימה מהסרטים

'רוק בגן הילדים': וידיאו קליפ מיוחד בהפקה עצמית. מוזיקה, בימוי ועריכה: תומר לביא. משתתפים: עמית איצקר וילדי גן 'הבית של צב'. צילום: רון רוטשילד. צבע: סמנתה דיי.

 

'יד שנייה': אבא קנה מכונית חדשה, יד שנייה אבל ראשונה לכולם. אמא לוקחת את בנה לסיבוב נצחון והאושר רב, עד שאימא שמה דיסק של מוסיקה "משם". סרטו הראשון של נתן גטה מבטא בעדינות את חוויית ההגירה. תסריט, בימוי ועריכה: נתן גטה. שחקנים: נריה כהן ומלכה כהן. נתן גטה חי בירושלים, מתכנן להמשיך ללימודי קולנוע.

'שומעים אותי?': שיעורי פילאטיס ב'זום' היו הצלה גדולה בתקופת הסגר, הצלה והתקלה. במבטה המיוחד מציגה האומנית והעורכת עלינא דקל איך כל שיעור הפך למחזה, לעתים משעשע ולעתים מתסכל של קצרים אנושיים וטכנולוגיים. מורה: רחלי זוהר.עלינא דקל, אומנית ואוצרת אומנות, ילדה את בתה הראשונה שבוע אחרי סיום הלימודים. עורכת עצמאית.

נעמה גאווי,Modern Art , 'מי מביט במי בזמן התערוכה?': סרט אנימציה קליל וחכם שלא מתיימר לפתור שאלות ברומו של עולם. עולם הפוליטיקה הישראלית כדמויות מהסרטים, גיבורים אחד אחת. כלי המושיין גראפיקס מאפשרים לאפטריסטית נעמה גאווי ליצור מבט משועשע על עולם סבוך. נעמה גאווי היא בוגרת מסלול תסריטאות בסם שפיגל ועובדת בעריכת תוכן, כתיבה ותחקיר בהפקות טלוויזיה שונות. אפקט אהוב בתוכנה: CC particle world.

הכניסה לכל ההקרנות – חופשית.