גברים, היראו במיטבכם

טיפוח זה לא רק לנשים * כמה טיפים ועצות לגברים בנושא טיפוח עור הפנים

ידוע שהרבה מהגברים הישראלים הפנימו עם השנים את חשיבות טיפוח עור הפנים ונכנסו באלגנטיות לתחום שעד לא מזמן היה שמור לנשים בלבד. טיפוח אינה מילה גסה בקרב המין הגברי, שלעיתים מטפח את תדמית המאצ'ו. בשנים האחרונות אנחנו רואים מגמה מתפתחת שבה הגבר המודרני הופך מטופח יותר ומסגל לעצמו שגרת טיפוח משלו.

גברים הפכו ל'אכפתיים' יותר לגבי המראה שלהם וזה מתבטא בתספורות ייחודיות, שימוש במוצרי שיער שונים וכמובן טרנד הזקנים (שמזמן כבר קיבל מעמד של קבע בחברה). גם עור הפנים לא נשאר מקופח והגברים החלו לטפל גם בו.

עונת החורף, המאופיינת בטמפרטורות נמוכות, גשמים, אוויר יבש ואחוזי לחות נמוכים – כל אלה מאטים את קצב התחדשות התאים בעור, גורמים להתייבשות מוגברת ולעיתים אף לגירויים בעור הפנים.

גברים Vs נשים. העור הגברי עבה ושמן יותר מזה הנשי. לרוב הגברים יש יותר קולגן ואלסטין והם נוטים להתקמט פחות. בשל פעולת הגילוח, השלת התאים המתים מואצת הרבה יותר אצל גברים. מרקם העור של רוב הגברים מחוספס משמעותית משל הנשים בשל שכבת עור חיצונית עבה יותר. ריבוי השערות שבעורו של הגבר גורם ליותר נקבוביות זיעה ושומן. לכן, יש צורך בתכשירים מתאימים ואפקטיביים. מסתבר, שגברים נוטים לפתח קמטים סביב העיניים מהר יותר מנשים וזו הסיבה שקרם עיניים הוא אחד התכשירים המבוקשים ביותר על ידי גברים.

כמו הנשים, גם לגברים סוגים שונים של עור שמנוני, יבש ומעורב. כדי להשיג תוצאות אפקטיביות, מומלץ לעשות מספר פעולות. יש לאבחן את סוג העור. כל שגרת טיפוח תתחיל בניקיון העור. מומלץ לבחור בסבון ייעודי לניקוי הפנים, במרקם ג'ל או קצף ניקוי להסרת לכלוך ועודפי שומן מבלי לפגוע בעור או לגרות אותו. מומלץ לשלב מסיכת פנים לניקוי העור והשגת מראה רענן.

לגברים שאינם מגדלים זקן. מומלץ להשקיע במוצרי גילוח ואחר גילוח טובים ואיכותיים. בשונה מנשים – זיעה, שיער פנים וגילוח או הורמונים עשויים לגרום לגברים לסבול מאקנה ומגירויים בעור לאורך זמן. רצוי לרכוש אפטרשייב במרקם תחליב או ג'ל לאחר הגילוח לתחושה מרעננת ומניעת צריבה ואדמומיות בעקבות הגילוח. חשוב למרוח את התחליב/ג'ל על פנים נקיות בתנועות עיסוי רכות עד לספיגה מלאה.

חובה להשתמש במקדם הגנה המגן מקרני UVA ו- UVBגם בחורף. קרני ה-UVA אחראיות על הזדקנות העור ואלרגיות בעור. קרינת השמש היא גורם מרכזי בהשפעתו על העור ומשפיעה אף יותר מאשר הגיל הכרונולוגי. קרינת השמש גורמת לסוגים שונים של סרטן, בפרט לסרטן העור ואחראית ל-90 אחוז ממצבו של העור. הנזקים הנגרמים לעור כתוצאה מהשמש כוללים, בין היתר, הרס של סיבי קולגן – החלבון שאחראי על מיצוק העור והמראה המתוח. גם גברים חייבים להכניס לשגרת יומם שימוש במסנן קרינה בכל אחד מימות השנה (בחורף כמו בקיץ).

שתייה ותזונה נכונה. שתייה מרובה של קפה גורמת לכיווץ כלי דם והתייבשות העור. לכן, מומלץ להפחית את כמות הקפה ולהחליף חלק מכוסות הקפה בחליטה של תה או מרק. מומלץ להקפיד על אכילת ירקות, ירקות כתומים, שקדים ואגוזים, אבוקדו ודגי ים כמו טונה או סלמון שיספקו לעור ויטמינים וחומצות שומן כמו אומגה 3 החיוניים לשמירה על גמישות העור ולחותו.

יש דבר כזה יותר מדיי קרם לחות. מורח כמותגדולה של קרם לחות יום יוםכדי שהעור יספוג יותר וייראה טוב? חשוב לדעת שעור הפנים מסוגל לקלוט כמות קטנה בלבד של קרם לחות. העודפים שלא ייספגו עלולים להכביד ולסתום את הנקבוביות. יש למרוח כמות קטנה של קרם לחות באזורים תחומים – מצח, לחיים, אף, סנטר וצוואר – מידי בוקר וערב.

מומלץ לעשות אבחון עור ולהתאים את התכשירים למצב עור הפנים ולעונה הנוכחית. הרבה מהגברים מגיעים עם עור שמן ומחפשים מוצר להסרת עודפי השומן. לאחר בדיקה, אנו מוצאים כי אחוזי הלחות הנמוכים בעור הפנים גורמים לגוף לייצר אקסטרה שומן שיהווה שכבת מגן מפני התאדות הנוזלים הטבעיים של העור. במקרה כזה, נמליץ על לחות עמוקה במרקם קליל ושימוש במוצרים המכילים סרמידים שיסייעו בשיקום מחסום ההגנה הטבעי של העור וישאירו את הלחות הרצויה בתוך תאי העור. בחורף, חשוב לשלב יותר מסיכות לחות והזנה לעור הפנים וכמובן סרום. הסרום, מעבר להיותו נותן 'בוסט', מסייע להוליך בצורה טובה יותר את המוצרים הבאים אחריו והופך אותם לאפקטיביים יותר. בנוסף, מומלץ לשלב גם תמציות שמנים יבשים לאיזון עור הפנים ולהחייאתו.

אזור העיניים. האזור הראשון שמתחיל להראות סימני הזדקנות. מדובר באזור פעיל מאוד מבחינת שרירים. כולנו שמענו על 'קמטי צחוק' או 'קמטי הבעה'. העור מסביב לעין דק יותר ואינו מפריש שומן ולכן החשיבות של קרם העיניים היא רבה. אזור העיניים דורש הזנה אינטנסיבית וטיפול במראה קמטים וקמטוטים יחד עם טיפול בכהויות ובנפיחויות השכיחות באזור זה.

למידע נוסף:

https://www.instagram.com/kiehlsisrael/

https://www.facebook.com/KiehlsIsrael/?ref=br_rs