'גורלו של מר כהן'

קומדיה סאטירית חדשה של תיאטרון הנגב בכיכובם של אורי גבריאל ורוני ששון * מחזה ישראלי מקורי מאת רענן פז ואמיר ירושלמי, בבימויו של מנהל התיאטרון איסי ממנוב נוריאל

לאחר עשרות שנים של מלחמה בין הקירקיזים לברוסרים, הסכימו הצדדים להניח את המחלוקות מאחור ולשבת לשיחות שלום. במהלך השיחות מתברר שבמאזן הכוחות הקיריקיזים הרגו לברוסרים אזרח אחד יותר ואלו דורשים השוואה – אחרת אין הסכם.

נשיא הקיריקיזים, הנשיא חצי-אל, מכריז על הגרלה בה יעלה שמו של האזרח שייתן את חייו למען הסכם השלום. מכיוון שקירקיזיה היא מדינה הדוגלת בערכי הדמוקרטיה, נקבע כי רק אם יסכים האזרח מרצונו החופשי והדמוקרטי לתת את נפשו – אז יוצא להורג. וכך, במרכז המחזה, עומדת דמותו של גדליה כהן, האזרח הקטן ששמו עלה בגורל וכעת צריך לבחור האם למות למען השלום או פשוט לחיות.

מתיאטרון הנגב נמסר: "כשקיבלנו את המחזה 'גורלו של מר כהן' לקריאה, היה לנו ברור מהרגע הראשון שהמחזה הזה חייב לעלות על כל הבמות בארץ והחלטנו בפעם הראשונה לגייס תקציב של הפקת תאטרון בסדר גודל רפרטוארי. 'גורלו של מר כהן' הוא מחזה מצחיק ונוגע ללב שמדבר לכל איש ואישה בעולם ובפרט במדינתנו הקטנה והשנויה במחלוקת. אנו רואים חשיבות גדולה בקידום יצירה ישראלית מקורית וגאים לצאת לדרך עם קומדיה סאטירית שתצחיק אתכם עד דמעות ותרגש באותה מידה".

מועדי ההצגה:

רביעי, 20.10, 20:30, אולם אשכול, מועצה אזורית אשכול. לרכישת כרטיסים: 08-9929649.

ראשון, 24.10, 20:30, בית ציוני אמריקה תל אביב. לרכישת כרטיסים: 08-9985175, 054-7915336.