גידי גוב ותזמורת המהפכה

מופע חדש בסדרת המהפכה של האופרה הישראלית בהרפתקה מוסיקלית בין השירים האהובים

תזמורת המהפכה, מגופי המוסיקה הצעירים והנועזים הפועלים כיום בארץ בניהולם האומנותי של רועי אופנהיים וזהר שרון, ממשיכה לצאת להרפתקאות מוסיקליות, והפעם עם הזמר, השחקן והקומיקאי גידי גוב – מי שתמיד מצליח לרגש ולהפתיע. במופע יבצע גוב את השירים האהובים מקריירת הסולו ארוכת השנים שלו ובהם: "אין עוד יום", "שלל שרב", "נאחז באוויר", "נערה במשקפיים", "ככה היא באמצע", "פרימה", "מי תרצי", "בואי נישאר", "כמעט סתיו", "שטח ההפקר" ואחרים בעיבודים חדשים ומקוריים שנכתבו במיוחד למופע הזה.

לאורך השנים, בחר גידי גוב לעבוד עם טובי הפזמונאים והמשוררים הישראלים ובהם: עלי מוהר, מאיר אריאל, חנה גולדברג, יונתן קפן, צרויה להב, אלון אולארצ'יק, דורי מנור, יעקב גלעד ולצידם גם בכירי המלחינים והמוסיקאים הישראלים: יוני רכטר, יהודה פוליקר, צוף פילוסוף, דני סנדרסון, אלון אולארצ'יק, יצחק קלפטר ועוד. החיבור בין גוב לבין היוצרים הנפלאים הללו הופך את המופע שלו עם תזמורת המהפכה לחגיגה אמתית של תרבות ישראלית.

וכמו במופעים רבים של תזמורת המהפכה, גם הפעם ישולבו במופע הקרנות וידאו עם נגינה תזמורתית חיה. כך תאיר התזמורת, בדרכה הייחודית, צדדים אחרים בקריירה הרב גונית של גוב, במיוחד את עשייתו הטלוויזיונית כשחקן קומי בתכניות 'זהו זה' ופרטנר אולטימטיבי בתוכנית 'המסע המופלא של אהרוני וגידי'. במסגרת זו יבוצעו במופע מספר יצירות חדשות: "זהו גידי" – יצירה מקורית לתזמורת וידאו של המלחין אבנר קלמר שמבוססת על שלל הדמויות שגידי גילם לאורך השנים מתוך תוכניות 'זהו זה'; "תנו לגדול בשקט" ("אפונה וגזר") – עיבוד לשיר האהוב המשלב בתוכו יצירה מקורית של המלחין אמיר לקנר שמבוססת על קטעי וידאו מתוך סדרת הטלוויזיה 'המסע המופלא של אהרוני וגידי'; "עדיין מחכה לך" + "זמר לספינה" – עיבוד של המלחין זהר שרון המשלב בין שני שירים שאת מילותיהם כתב המשורר והפזמונאי חיים חפר שאותם ביצע גידי גוב בתקופות שונות בחייו. על הבמה גוב ישיר בליווי התזמורת את השיר "עדיין מחכה לך" (מתוך האלבום "אין עוד יום") כשעל המסך ברקע ישולב השיר "זמר לספינה" אשר ביצע גוב בטלוויזיה הישראלית בשנת 1976 (ואשר הופיע באלבום הסולו הראשון שלו).

מנצח: רועי אופנהיים. מעבדים ומלחינים: אבנר קלמר, אורן לוק, אמיר לקנר וזהר שרון. ייעוץ אמנותי: ערן ויץ. מעצב סאונד: ואל קוטלר. מעצב תאורה: אורי מורג. מעצב וידאו: אורן גבאי.

יום חמישי, 13.1.22, 21:00.

בית האופרה על שם שלמה להט (צ'יץ'), שדרות שאול המלך 19, תל-אביב.

מחירי כרטיסים: 160-220 שקלים.

לרכישת כרטיסים באתר האופרה www.israel-opera.co.il או בקופת האופרה הישראלית 03-6927777.