גינה לי חביבה

השבוע הושלמה הקמת 'גינת הפרפרים' על שם מיכל סלה ז"ל ביישוב

מיכל סלה ז"ל נרצחה באוקטובר 2019 בביתה שבמוצא. שנתיים לאחר מכן הורשע בעלה אלירן מלול ברציחתה ונגזר עליו מאסר עולם. מאז הרצח הנורא פועלים בני משפחתה ומוקירי זכרה להנצחת שמה. אחד ממפעלי ההנצחה החשובים הוא 'פורום מיכל סלה' שהקימה אחותה לילי בן עמי שתיבדל לחיים ארוכים במטרה לפעול למיגור האלימות באמצעים שונים, כולל טכנולוגיים.

משרדי הפורום החלו לפעול במתחם מרכז הקליטה לשעבר ביישוב והשבוע הושלמה במקום 'גינת הפרפרים של מיכל'. שתילת העצים, הצמחים והפרחים לגינה של 'פורום מיכל סלה' הסתיימה בעזרת כוח עזר מאוד מיוחד שהגיע לתת יד. ילדות וילדים בני 3 מ'גן עינב' השכן, נרתמו ונטעו את הזרעים של חלקת החמניות באדמה. "התרגשנו יחד, בירכנו, קשקשנו וצחקנו", נמסר מהפורום. "עכשיו, ממלאים פרחים צבעוניים, ריחניים, עצי רפואה (סמבוק שחור, כך במקור) וצמחים את סביבת העבודה שלנו. צבעי הפרחים הם החיוכים של הטבע וגורמים לנו לחייך בחזרה. גם פרפרים החלו לבקר".

ב'פורום מיכל סלה' לא שכחו את הרשימה הארוכה של אלה שבעזרתם הסתייעה הקמת הגינה: "תודה לגננים ויטלי אונקובסקי ונוב הנדלר שהגו את הרעיון של גינה שמושכת פרפרים וצופיות (ציפורים יונקי דבש, כך במקור). הכול טבעי, ללא כימיקלים ורעלים. תודה על הגינה היפיפייה ועל הצעתם להתנדב לתחזק את הגינה באופן קבוע כתרומה לעמותה. תודה לדליה הגננת ולצוות שלה, תודה לילדות, לילדים ולהוריהם שאישרו את הפעילות ואת התמונות. תודה לבני המכינה הקדם צבאית 'שחר' מחולון שיזמו הגעה ליום שלם לבניית הגינה. תודה לעודד סלוניקיו מחנות 'החצב' בבית זית שתרם ציוד. תודה לארי פישר מגבעת ישעיהו שתרם צמחי תבלין ותה. תודה למשתלת 'שתילי ההר' על ההנחה. תודה עצומה לכל התומכות והתומכים שלנו שבזכותכם יש לנו משרדים נעימים לעבוד מתוכם מאז אוקטובר 2021. חג חירות וחג אביב שמח".