גינה לי נדיבה

על מלגות לסטודנטים שפועלים לרווחת הקשישים במטה יהודה, בין השאר בתחום טיפוח גינות

במסגרת תוכנית 'מלגות בקהילה' שמובילה המועצה האזורית מטה יהודה, זוכים סטודנטים תושבי המועצה לקבל מלגה בתמורה לעשייה למען הקהילה במטה יהודה.

אחת התוכניות שמציעה המועצה למלגאים היא 'והדרת בקהילה' – מלגה של סטודנטים למען קשישים תושבי המועצה. החודש, יצאו הסטודנטים מלגאי המועצה לפרויקט ייחודי של 'גינה ניידת', שהגיעה עד ביתם של הקשישים ואותה הם טיפחו יחד עם הסטודנטים.

בגינה זו מגדלים ומטפחים פירות, ירקות, פרחי נוי וצמחי תבלין – הכול בביתם של הקשישים. בפרויקט משתתפים 45 סטודנטים וסטודנטיות תושבי המועצה ובפעילות הייחודית הם הקימו 20 גינות עם הקשישים.

ליאור רוזנסקי, תושבת מוצא עילית וסטודנטית שנה ב' לתואר בניהול משאבי אנוש במכללה האקדמית 'הדסה' בירושלים, לוקחת חלק בפרויקט וזוכה למלגה מהמועצה בתמורה לתרומה חזרה לקהילה. את השידוך שבין הסטודנטית ליאור לקשישה שאותה היא מלווה, ורד שרייבר, היא קיבלה דרך מרכז הצעירים במועצה בשיתוף אגף הרווחה.

ליאור רוזנסקי: "עבורי, מרכז הצעירים הוא הבית של הצעירים במועצה, פועל רבות למעננו ובשבילנו ומשקיע המון מחשבה, רצינות, אכפתיות ומעניק תוכן עשיר. המלגה של המועצה וההשתתפות שלי בפרויקט הן משמעותיות מאוד עבורי. לשמחתי, זו השנה השנייה שבה אני לוקחת חלק במלגת 'והדרת בקהילה'. הודות למלגה אני תורמת את חלקי ומעניקה בחזרה למועצה בה גדלתי. אני מהווה אוזן קשבת וכתף תומכת לקשישה מהיישוב שלי, ורד שרייבר, שאותה אני מלווה לאורך השנה. במסגרת המלגה אנו תומכים בקשישים שאותם אנו מלווים לאורך השנה, מעבירים זמן בנעימים, משוחחים ולומדים כל יום דברים חדשים על עצמנו ועל החיים בכלל. אני ממליצה בחום על המלגה ושמחה שלאט לאט המלגות במועצה מתפתחות ומתעצמות".