גלידת חמאת בוטנים

צילום: יח"צ
צילום: יח"צ
חברת בן & ג'ריס בטעם מקורי: גלידת חמאת בוטנים עם חתיכות חמאת בוטנים מצופות פאדג'

מידי שנה, ב-24 בינואר חוגגים בעולם את יום חמאת הבוטנים, אחד הממרחים הפופולאריים והאהובים בארץ ובעולם. מדובר בממרח שעשוי מבוטנים מרוסקים וחמאה, והוא לא רק טעים, הוא גם מלא ביתרונות וסגולות למיניהן.  חברת בן & ג'ריס מציעה לרגל יום חמאת הבוטנים גלידת חמאת בוטנים עם חתיכות חמאת בוטנים מצופות פאדג' (פינט באטר קאפ).

מחיר לצרכן של גלידת חמאת בוטנים  24.90 שקלים.

שש עובדות ששווה להכיר על חמאת הבוטנים:

1. לחמאת בוטנים שומנים וסיבים שיכולים לעזור לתחושת שובע לכמה שעות ורכיבים תזונתיים חיוניים כמו חלבונים, ויטמין B לסוגיו, ברזל, סידן ועוד.

2. בני שבט האינקה הכינו חמאת בוטנים בתור משחה שמקלה על כאבי שיניים כבר במאה הראשונה לספירה.

3. חמאת הבוטנים, כפי שאנו מכירים אותה כיום פחות או יותר, נרשמה כפטנט לראשונה בסוף המאה ה-19.  

4. חמאת בוטנים היא מקור נהדר למגנזיום ואשלגן, שני מינרלים שמסייעים לשליטה בלחץ הדם ולאיזון הנתרן. במינון הנכון, יכולה חמאת בוטנים לשפר את מאגרי התזונה של המינרלים החשובים.

5. צריכת חמאת בוטנים על בסיס יומי יכולה להגביר כימית את מצב הרוח וזאת בזכות מרכיב אחד – בטא-סיטוסטרול שנמצא בבוטנים. מחקרים מראים, כי בטא-סיטוסטרול עשוי לשפר את תסמיני החרדה ודיכאון. יש המייחסים לו גם סגולות נוספות, כמו חיזוק המערכת החיסונית, מניעת סרטן ומחלות לב וכלי דם.

6. כמו כל דבר טעים, צריך לדעת לאזן ולהימנע מלהפריז גם עם חמאת בוטנים. נכון שהיא  עשירה בכל טוב אבל היא מכילה גם קלוריות.