גלישה מהירה לכולם

חברת 'טלזר 019' זכתה במכרז לפריסת סיבים אופטיים במבשרת ציון, במועצה האזורית מטה יהודה וביישובים נוספים

מהפכת האינטרנט המהיר והסיבים האופטיים מגיעה למבשרת ציון. במסגרת מכרז משותף לפריסת סיבים אופטיים, בו השתתפה המועצה המקומית מבשרת ציון יחד עם רשויות מקומיות נוספות, זכתה חברת 'טלזר 019'.

כחלק מהיערכות משרד התקשורת לפריסת סיבים אופטיים על ידי חברות האינטרנט, חולקה מבשרת ציון לשישה אזורי חיבור. אחד מתנאי המכרז שנקבעו לכלל הרשויות שהשתתפו במכרז, הוא 100 בתי אב שמעוניינים לבחון חיבור סיב אופטי בכל 'אזור חיבור'. מדובר בהתעניינות בלבד ללא כל התחייבות. במידה ואתם מעוניינים להביא לפריסה מהירה של תשתית סיבים אופטיים בשכונתכם, עליכם להיכנס ללינק המצ"ב ולמלא פרטים:

https://docs.google.com/…/1CRp7GRvVmL5mt4wH…/viewform…

ראש המועצה יורם שמעון: "המועצה נמצאת בקשר עם חברות תקשורת נוספות ליצירת חיבורי סיב אופטי. כך לדוגמה, פועלת חברת 'בזק' בימים אלה להתקנת סיב אופטי בכלל שכונות היישוב. בשכונות וברחובות עם בנייה רוויה קיימת כבר תשתית של סיבים אופטיים שנפרשו על ידי חברת 'בזק' כגון שכונת 'נופי החורש' ועוד. בשיחות שקיימתי עם מנכ"ל בזק דודו כהן, הובהר כי עד הרבעון הראשון של שנת 2022, תפרוש חברת 'בזק' סיב אופטי בכל היישוב כולל בשכונות וברחובות עם בנייה נמוכה. התחרות בין ספקיות התקשורת נועדה להעניק לתושבי היישוב יכולת לקבל מהירות גלישה משופרת באמצעות סיב אופטי במספר חלופות ובעלויות משתנות ומועדפות".

אינטרנט מהיר גם במטה יהודה

חברת התקשורת 'טלזר 019' זכתה גם במכרז המציע לתושבי המועצה האזורית מטה יהודה להתחבר לסיבים האופטיים במחירים משתלמים לעומת מחירי השוק.

עלות ההתקנה החד פעמית היא 360 שקלים ובנוסף ישנם דמי תשלום חודשיים המשתנים בהתאם למהירות הגלישה. עבור 300MB ישלם הצרכן 85 שקלים, עבור 500 MB ישלם 90 שקלים ועבור מהירות גלישה גבוהה במיוחד של 1GB ישלם הצרכן 100 שקלים.

התנאי להצטרפות למיזם הוא הרשמה של 60 אחוז מבתי האב ביישוב או 100 בתי אב (הנמוך ביניהם).

המועצה מזמינה את התושבים להיכנס לאתר ולעשות זאת. בכתובת:

https://www.m-yehuda.org.il/1488/?preview=d5ew6s16a41w15

ראש המועצה ניב ויזל: "האינטרנט הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו ואנו יודעים כי הגלישה במרחב הכפרי לא פעם מקרטעת. לכן, החלטנו להרים את הכפפה ולאפשר לכל תושב ותושבת להתקדם לאינטרנט מהיר באמצעות תשתיות חזקות ויציבות של הסיבים האופטיים".