גם בעלי חיים יכולים לתרום

צילום: מורן ברנס - דרומה
צילום: מורן ברנס - דרומה
התרמת דם מיוחדת למד"א ולבית החולים הווטרינרי 'וט חולים' בקריית ענבים: גם כלבים יכלו לתרום דם

אתמול התקיים מבצע התרמה דם לבני אדם ולכלבים בקריית ענבים. זאת, בעקבות מחסור במנות דם בשירותי הדם של מד"א ומנות דם וטרינריות בבנק הדם של המרכז הרפואי הווטרינרי 'וט-חולים' אשר  שילבו ידיים וכוחות כדי לגייס כמה שיותר מנות דם. המבצע המיוחד שהתקיים יחד עם מכינת נוע"ם קול עמי נועד להעלאת המודעות וחשיבות תורמת דם לאנשים ולחיות מחמד.

במהלך המבצע, בזמן שבעלי הכלבים ועשרות אזרחים תרמו דם 31 מנות דם בניידת מד"א – נלקחו תרומות דם גם מהכלבים במרכז הרפואי הווטרינרי "וט-חולים". מכיוון שכל התרמת דם של כלב נמשכת כשעה, אתמול הותרמו רק ארבעה כלבים אך בזכות הפרסום נרשמו עוד עשרות התרמות דם עתידיות של כלבים וחתולים לבנק הדם של וט-חולים.

מנהלת 'המרכז הרפואי הווטרינרי וט חולים' אופיר ניב: "שיתוף הפעולה בין שני הגופים מד"א ו'וט-חולים' הוא חשוב לא רק להעלאת המודעות – אלא גם לשם הצלתם של בני אדם ובעלי חיים בזכות תרומות דם. משני הצדדים נרשמה התקווה שזוהי תחילתה של שותפות מבורכת. תודה מיוחדת נשלחת לכל מכינת נוע"ם קול עמי שהיו הרוח מאחורי מבצע התרמת דם זו".

יעקב מוהדב, אחראי מערך התרמות הדם של מד"א בירושלים: "מדובר באירוע מיוחד במינו בו ראינו את חשיבות תרומת הדם להצלת חיים לבני אדם וגם לחברו הטוב ביותר – הכלב. אנו מודים למכינת נוע"ם קול עמי על היוזמה המרגשת הזו שאפשרה למגן דוד אדום לקחת חלק בהתרמה כה חשובה. תודה גם לבית החולים הווטרינרי 'וט חולים' שאפשר לנו לבצע את ההתרמה בשטחו. אנו מאמינים כי שיתוף הפעולה הזה יוליד התרמות נוספות בעתיד יאפשר לנו לסייע לכלבים ובני אדם כאחד"