גם הלילה: הפרות סדר במחלף חמד

צילום דוברות המשטרה
צילום דוברות המשטרה
ארבעה נעצרו על ידי המשטרה. הפעם הייתה גם הבערת צמיגים. יוזמה להרגעה: הפגנה משותפת של יהודים וערבים מקומיים להרגעת הרוחות

כוחות משטרה פעלו הלילה סמוך למחלף חמד בעקבות ניסיונות להפר את הסדר במקום על ידי עשרות אנשים. במהלך פעילות המשטרה נעצרו 4 חשודים לחקירה והמוחים עזבו את המקום. לאחר מכן הגיעו עשרות תושבי היישוב הסמוך והחלו מתעמתים עם השוטרים והבעירו צמיגים. הכוחות הגיבו באמצעים והדפו את המתפרעים חזרה אל תוך היישוב.

רק אתמול נפגשו ראשי הרשויות באזור וחתמו על מסמך בו הם קוראים להרגעת הרוחות. (לידיעה המלאה: לחצו כאן) כנראה של כל האוזניים באזורנו היו כרוכות לכך.

מסתבר כי גם מן השטח יש יוזמות לפיוס ולהחזרת אווירת הדו-קיום לאזורנו. הערב (חמישי, 18:30), תתקיים הפגנה ביוזמת תושבי האזור, מיישובים יהודיים וערביים כאחד. לפרטים.

ניב ויזל, ראש המועצה האזורית מטה יהודה ברך על היוזמה: "אין פה שמאל וימין, יש פה חיים משותפים, כך היה וכך יהיה. אנחנו נמשיך לחיות חיים משותפים ולא ניתן לקיצוניים לדרדר את מארג היחסים. המועצה האזורית מטה יהודה ממשיכה בפעולות לקירוב הלבבות בין התושבים היהודים והערבים".

ממטה יהודה נמסר כי כל העת נערכים כל העת מפגשים משותפים בין תושבי עוטף ירושלים הפועלים להרגעת הרוחות. כאמור, השתתף ויזל יחד עם עמיתיו, ראשי המועצות המקומיות מבשרת ציון, אבו גוש, הר אדר וכן ראשי הוועדים המקומיים בעין ראפה ובעין נקובא במפגש בו נחתמה אמנה משותפת בין ראשי מועצות יהודים וערבים ביישובי עוטף ירושלים. אגב, במהלך היממה נודע כי יוזמות שכאלה נעשו גם באזורים מעורבים נוספים בארץ כדוגמת הנגב והשרון.

היום, יגיע ניב ויזל, ראש המועצה האזורית מטה יהודה לביקור לקראת חג עיד אל פיטר ביישובים הערביים וייפגש עם נכבדי היישובים.