דאלי בישראל

למעלה מ-100 פסלים ויצירות פרי דמיונו וגאונותו החתומים בכתב ידו וחלקם מתוך אוסף פרטי נדיר, יוצגו הקיץ לראשונה בישראל בשווי של כ-15 מיליון יורו

בקיץ הקרוב, יהפוך מתחם 'ארנה' בהרצליה – למשך חודשיים בלבד – למוזיאון דאלי, שיציג באופן רשמי את פסליו המפורסמים והפופולאריים שחלקם מקוריים, חלקם מתוך אוסף פרטי שיוצא לראשונה מגבולות שוודיה וחלקו חתום על ידי האמן דאלי כרפליקה מקורית במהדורה מוגבלת. תאריך פתיחה: 9.7.

בין המיצגים והפסלים שיגיעו: השעונים הנוזלים המפורסמים, ספת השפתיים, ליידי גודייבה, פסנתר הרגליים, ונוס ורשימה מדהימה שטרם הוצגה בישראל, שכן חלקה מגיעה מהאוסף הפרטי של בנימין לוי, שנתן את בירכתו ואישורו לשנע את האומנות הנדירה של דאלי לישראל.

ידוע, כי אף טלנובלה לא מגיעה לרמת הסוריאליזם בחייו של סלבדור דאלי. הוא נחשב לאמן הטירוף והשיגעון, האיש והשפם, זה שהפך ברגע ממהפכן לרדיקל, מבוגד למאהב וממשוגע לאנוכי. דאלי הושפע מזרמים אומנותיים וקבוצות פוליטיות והשפיע על השפה העיצובית והאומנות של המאה העשרים. בכך הפך את האופן שבו אנחנו מסתכלים היום על אמנות מקצה לקצה. את כל הרב גוניות הזו תוכלו לפגוש לראשונה במוזיאון דאלי המקורי.

מפיקי התערוכה: "בזכות קשר חם ואישי, יוכל הקהל הישראלי לראות מקרוב את יצירות המופת של סלבדור דאלי. המתחם יחולק לפי נושאים, שנים ונושאים, כאשר חלל אחד מתוכו יוקדש לאחת ההשראות הגדולות של דאלי – נשים. תמיד הוא ראה אותן באור של כוח ועוצמה ולא בכדי רבות מיצירותיו המפוארות הן בדמות אישה. האתגר שלנו הוא לייצר מוזיאון שכל משפחה תוכל לחוות בה את דאלי בתנאים אופטימאליים, כי זו לחלוטין הזדמנות חד פעמית, שכן כאמור בחלקה היא לקוחה מתוך אוסף פרטי".

עידו עלמני, מנכ"ל 'אמריקן אקספרס', נותנת החסות לתערוכה: "לאור ההצלחה של תערוכת ואן גוך בה לקחנו חלק לפני תקופת הקורונה, אנו שמחים לקחת חלק גם בתערוכה הבינלאומית הראשונה לאחר הקורונה – התערוכה המקורית של סלבדור דאלי ולאפשר לקהל לקוחותינו להרגיש גם בארץ כמו  בחו"ל.סלבדור דאלי הוא אחד האומנים החשובים והגדולים בעולם וזה כבוד גדול עבורנו להיות שותפים בתערוכה שלו בישראל.אנו מזמינים את הציבור הרחב בכלל ואת לקוחותינו בפרט להגיע וליהנות מעוד חוויה תרבותית ייחודית".

בתערוכה גם מתחם של מציאות מדומה (VR) שנוצר במיוחד עבור התערוכה בישראל ומציג את עולמו של דאלי כפי שמעולם לא נראה.

שעות פעילות: ימי חול – 10:00-19:00, ימי שישי וערבי חג – 09:00-15:00, ימי שבת – 09:00-19:00, ערב תשעה באב (17.7) – התערוכה תיסגר בשעה 17:00, תשעה באב (18.7) – התערוכה פתוחה כרגיל.

הטבה בלעדית ללקוחות אמריקן אקספרס – כרטיס ב-49 שקלים (תמורת הטבת בונוס), מחיר מלא – 139 שקלים, מכירה מוקדמת באתר\בקופה – 119 שקלים, כרטיס משפחתי לארבע נפשות – 379 שקלים. להזמנת כרטיסים: *9066.

לפרטים נוספים: daliarena.co.il.www.