דואגים לביטחון

בצל המתח הביטחוני במדינה, ביקר השבוע השר לביטחון פנים במועצה האזורית מטה יהודה

ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל אירח לסיור ולביקור במועצה את השר לביטחון פנים עמר בר-לב. השר השתתף בסיור על גדר קו התפר ולאחר מכן קיים פגישה עם ראש המועצה בבניין המועצה.

הפגישה התקיימה בהמשך לסדרת דיונים וסיורים עם שרים, חברי כנסת וגורמי ביטחון שמקיימת המועצה והעומד בראשה במטרה לתת מענה מהיר לאתגרי הביטחון והשמירה על הבית, בדגש על פתרון האתגר הביטחוני של המועצה בקו התפר בשגרה ובחירום.

במהלך הפגישה, הציג ראש המועצה לשר את האתגרים הביטחוניים שאיתם מתמודדת המועצה, סיפר על הסיורים הרבים ועל הדיונים בכנסת שאליהם הגיע כדי לא לתת לנושא הביטחון בקו התפר לרדת מסדר היום הציבורי. ראש המועצה הוסיף, כי המועצה מתמודדת  לאורך השנה עם אירועי חירום שונים הן מקו התפר והן בנושא אירועי מזג אוויר קיצוני שהביא לשריפות קשות בשנה שעברה. כמו כן, שיתף ראש המועצה את השר בתחושות התושבים וביקש ממנו להכליל מספר יישובים של המועצה כיישובים צמודי קו תפר; וכן לשתף את המועצה בפיילוט בנושא הקמת שיטור מועצתי ולהוסיף תקנים בדומה למודל השיטור העירוני.

בסיום הפגישה דנו השניים בנושא גל הטרור שמכה בארץ. ראש המועצה ביקש לקבל תגבור משמועתי לקו התפר הפרוץ והשר נענה לכך והורה על תגבור משמועתי לקו התפר בחודשים הקרובים.