דואט עם המלחין

המלחין, המנצח והמעבד הישראלי תומר הדדי עובר אל קידמת הבמה בפרויקט מיוחד שבו הוא מבצע דואטים עם המבצעים המקוריים של שיריו

רבים מכירים את שיריו של המלחין תומר הדדי שאותם כתב למיטב הזמרים והזמרות בישראל. עתה עובר הדדי – שפועל בארצות הברית ובישראל – אל קידמת הבמה עם פרויקט מצולם מיוחד תחת הכותרת 'דואט עם המלחין'. במסגרת הפרויקט, מארח הדדי את המבצעים המקוריים של שיריו ושר עמם בעיבוד לפסנתר ולרביעיית מיתרים כאשר הצילום נעשה והוקלט באולם קאמרי ללא הגברה או מוניטורים ובקונספט קלאסי לגמרי.

השיר הראשון היוצא כעת הוא ״כמו נהר״ שבו מארח תומר הדדי את שלומית אהרון (מילים: ארז ברזוליק, לחן ועיבוד: תומר הדדי, כינור ראשון: חן שנהר, כינור שני: רוני סיילר, ויולה: אודי ברנר, צ׳לו: בן שיבולת. הקלטה, מיקס ומאסטרינג במרכז המוסיקה רעננה על ידיפיליפ ברסקי, צילום וידאו ועריכה: דניאל חסין, 'נונה' הפקות).

הקריירה של תומר כוללת לחנים לשירים ואמנים ידועים ובהם ״מילים״ של הראל סקעת שבוצע באירוויזיון 2010  ואף זכה בפרס המלחין, ״שלג בשרב״ של שירי מימון למלים של יואב גינאי, ״אהבה למרחקים ארוכים״ של גלי עטרי, ״אין עוד מלבדו״ של שלומי שבת, ״כנף גדולה״ של ריטה, ״ישראלית״ של אילנית ועוד שירים שביצעו יובל דיין, ליאור נרקיס, אברהם פריד, יזהר כהן, ירדנה ארזי, עומר אדם, דודו אהרון דוד ד'אור ורבים אחרים.

לצד זה, הפיק הדדי אלבומים ושירים של אילנית, בועז שרעבי, שי גבסו ואחרים ובחו"ל ניצח ועיבד לתזמורת עבור אמנים כמו אנדריאה בוצ'לי, מרסדס סוסה, ניגן עם להקת ה'סקורפיונס' ועיבד לתזמורת את השיר "הללויה" של לאונרד כהן להרכב 'הטנורים הקנדיים' שטיפס במצעדי הבילבורד האמריקאי.

עולמות המוסיקה של הדדי מגוונים ואת דרכו החל במוסיקה קלאסית, תחום בו הוא ממשיך לפעול. הוא בוגר תואר שני בבית ספר הגבוה למוסיקה מאנס קולג' בניו יורק בהצטיינות ותואר ראשון באקדמיה למוסיקה בירושלים. זוכה פרס אקו"ם לעידוד פרסום היצירה למלחין לשנת 2013 ופרס על שם בוהסלב מרטינו בניו יורק 2011. בשנת 2011, בוצע הקונצ'רטו הראשון לפסנתר של תומר בבכורה על ידי התזמורת של מאנס קולג' ניו יורק ובארץ בוצע הקונצ׳רטו על ידי התזמורת הקאמרית הישראלית. ב-2019 הוזמן לנצח על התזמורת הפילהרמונית הישראלית והחל משנת 2017 הוא מוזמן בקביעות לנצח על התזמורת הסימפונית 'מינרייה' במקסיקו סיטי. בין התזמורות הנוספות עליהן ניצח: התזמורת הסימפונית רשות השידור ירושלים, תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית, סינפונייטה באר שבע וסימפונט רעננה ובחו״ל על התזמורת הסימפונית של Las Vegas והתזמורת הקאמרית Springfield.

בשנת 2014 סיים תומר את הקלטות 'Origins' – אלבום הסולו האינסטרומנטלי הראשון שלו כפסנתרן בשם שכלל עיבודים של פיוטים ומנגינות יהודיות בפרשנות לפסנתר ולתזמורת. בנוסף, בשנת 2015, הקליט הדדי אלבום מקורי עם הזמר דוד ד׳אור בשם 'מזמור לדוד' שבו פרקי תהילים שלמים בביצוע תזמורת אנדלוסית וקבוצת פייטנים. תומר גם זכה להופיע עם דוד ד'אור בהלווייתו של הנשיא שמעון פרס ז״ל בביצוע לשיר "אבינו מלכנו".

להורדת השיר ו/או הקליפ ב"פטיפון":

https://patiphon.co.il/music/ibl7695LHB