'דוקו' ישראלי ב'סינמטק ירושלים'

דני קרוון (צילום: רותם אזולאי)
דני קרוון (צילום: רותם אזולאי)
שבוע הקרנות של סרטי תעודה ישראלים מיבול השנה האחרונה כאשר כל הקרנה תלווה במפגש עם יוצרי הסרטים

'סינמטק ירושלים' יקיים שבוע הקרנות של סרטי תעודה ישראלים מיבול השנה האחרונה כאשר כל הקרנה תלווה במפגש עם יוצרי הסרטים. בסרטים שנבחרו מהדהדים נושאים של מסע רגשי ופוליטי, קושי, אי ודאות וכאב, תהילה ובדידות, הצלחה, אובדן, ויתור ותעוזה של גיבוריהם. הזדמנות אדירה לחובבי הקולנוע הדוקומנטרי לצפות בסרטים הבולטים של השנה על המסך הגדול.

הסרטים שיוקרנו:

'דני קרוון' (ישראל 2020), שני, 2.8, 18:30, סינמטק 1 (בימוי: ברק הימן): בהיותו כמעט בן 90 יוצא דני קרוון, חתן פרס ישראל לאמנות, אשר פסליו הסביבתיים פזורים ברחבי העולם, למסע רגשי ופוליטי שבמהלכו נחשפת דמותו המורכבת והמסעירה של אמן ייחודי ורב השפעה. ברק היימן תפס את קרוון רגע לפני מותו, והתוצאה היא דיוקן אינטימי של אמן גדול מהחיים. (66 דקות. עברית, אנגלית, צרפתית ואיטלקית, תרגום לעברית). לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאי ברק היימן.

'איך אומרות שתיקה' (ישראל 2021), רביעי, 4.8, 19:00, סינמטק 2 (בימוי: שיר נוימן): לאחר מות סבתה, מוצאת שיר תמונה באלבום משפחתי ישן. בתמונה נראית סבתה ומאחור מצוין באנגלית “שבוע אחרי הפלה”. עד אותו יום בו מצאה את התמונה, ידעה שיר רק כי סבתה לא יכלה להרות ולכן אימצה את בנה, אביה של שיר. מרגע זה מחליטה שיר לחזור לקיבוץ ולשאול שאלות מורכבות מבלי לדעת לאן יובילו התשובות. (59 דקות. עברית, תרגום לאנגלית). ההקרנה באדיבות 'yes דוקו'. לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית שיר נוימן.

'קופסה כחולה' (ישראל/קנדה/בלגיה 2021), חמישי, 5.8, 18:00, סינמטק 1 (בימוי: מיכל וייץ): יוסף וייץ, מראשי הקרן הקיימת לישראל, היה אחראי על רכישת קרקעות ערביות לטובת העם היהודי. במאית הסרט, נינתו, יוצאת למסע בעקבות יומניו האישיים, החושפים לפרטי פרטים את ההיסטוריה הכואבת שמאחורי המלחמה על האדמה. (82 דקות. עברית). ההקרנה באדיבות 'yes דוקו'. לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם הבמאית מיכל וייץ.

הטיפול (ישראל 2021), ראשון, 8.8, 20:30, סינמטק 1 (בימוי: צבי לנזמן): חשיפה ראשונה של טיפולי המרה מבפנים. לב ובן נמשכים לגברים והולכים לטיפולי המרה בשאיפה להתחתן עם אישה. בעוד לב מסור לטיפול, בן אכול ספקות ופותח במחקר שעתיד לשנות את חייו. (85 דקות. עברית ואנגלית. תרגום לעברית ולאנגלית). ההקרנה באדיבות 'כאן – תאגיד השידור הישראלי'. לאחר ההקרנה יתקיים מפגש עם יוצרי הסרט.

'המלכה שושנה' (ישראל 2021), שני, 9.8, 20:15, סינמטק 1 (בימוי: קובי פרג’ ומוריס בן מיור): שושנה דמארי הייתה הדיווה הישראלית הראשונה. היא עמדה על במות הארץ והעולם והרטיטה מיליונים בקולה המכשף והופעתה המרהיבה. אך מעבר למלכה הגדולה מהחיים ולשיריה שנחרטו בלבו של הקהל, עמדה אישה שאיננו יודעים עליה הרבה. זהו סיפור על תהילה ובדידות, על הצלחה ואובדן, על ויתור ותעוזה. (110 דקות. עברית ואנגלית, תרגום לעברית). ההקרנה באדיבות 'כאן – תאגיד השידור הישראלי'. ההקרנה בנוכחות היוצרים.

מחיר כרטיס לסרט: 40 שקלים.

פרטים נוספים ורכישת כרטיסים: בטלפון 9377* ובאתר www.jer-cin.org.il/he.