דנית גננת ה-100

(מימין לשמאל): דלית צבי, רחל קיוויתי ודנית דבוש (צילום: ימית מזרחי)
(מימין לשמאל): דלית צבי, רחל קיוויתי ודנית דבוש (צילום: ימית מזרחי)
בטקס שהתקיים ביום שלישי האחרון בהשתתפות אלפי עובדי הוראה בחינוך הממלכתי דתי, הוענק פרס 'גננת ה-100' לדנית דבוש, גננת בגן 'הראשונים' חובה

דנית דבוש, גננת בגן הראשונים (חובה), זכתה בפרס 'מורה ה-100'. את הפרס קיבלה בטקס מיוחד, כפי  שמקיים משרד החינוך מידי שנה בהשתתפות אלפי אנשי הוראה ממוסדות החינוך הממלכתי דתי בישראל. ביום חגיגי זה הצטרפה דנית לשורה של אנשי חינוך מקצועיים וערכיים המובילים את מערכת החינוך.

אגף החינוך במועצה המקומית מבשרת ציון, הורי גן 'הראשונים' ותושבים רבים אשר ילדיהם זכו לחינוך של דנית, גאים ושמחים על הזכייה. דנית משמשת כגננת בעשור האחרון במבשרת ציון ובחינוך החמ"ד (ממלכתי דתי). גני הילדים שאותם הובילה במהלך השנים, זוכים לעשייה רבה ושמים בהם דגש על אבני דרך במודעות רגשית, כלים למודעות עצמית, מודעות ליכולת האדם לתרום לזולתו ולסביבה וכן טיפוח אקלים גן מיטבי ושיתוף פעולה של כלל האנשים, הצוות, הילדים וההורים.

דנית סיפרה שמאוד התרגשה מהמעמד, מהפרגון של המשפחות ושל בעלי התפקידים במשרד החינוך שבחרו בה לפרס: "אין ספק שתחושת הסיפוק תרמה להמשך עשייה ביתר שאת. הזכייה חיזקה את תחושת השליחות והמשמעות של החינוך בגיל הרך".

בגן הילדים של דנית לומדים הילדים להכיר את הרגשות ולווסתם, לפתח עין טובה, להבחין בין מחשבה לרגש, לכבד צרכים של אחרים, לבחור ולקבל את השונה. הילדים מקבלים כלים לתקשורת בין אישית ואסטרטגיות להתמודדות עם קונפליקטים תוך התחשבות בצורכי האחר.

בתחרות 'מורי ה-100' רשאי להיכלל כל בעל תפקיד חינוכי במסגרות החינוך של החינוך הממלכתי דתי – מורה, גננת, יועץ או רכז שהצטיין בעבודתו ואשר יזם, חידש או הוביל תהליך או תוכנית. על המתמודדים ליזום ולהפעיל תוכנית פדגוגית ובתנאי שזו הופעלה בפועל לפחות שנה ושמטרתה מוגדרת. כמו כן, על המועמד לפרס להוביל תהליך חינוכי במחויבות גבוהה כלפי תלמיד פרטי או קבוצת תלמידים מוגדרת באחד או יותר מהתחומים הבאים: אקלים בית ספרי/כיתתי, מחויבות לפרט או קידום הישגים, יוזמה חינוכית או לימודית חדשנית אשר הופעלה לפחות למשך שנה, חידוש בתחום הדעת, פיתוח שיטה להשבחת ההוראה או יוזמה לתוכנית התקדמות רוחנית ותורנית של קבוצת תלמידים, כיתה או מוסד שלם.

רק 100 עובדי הוראה מכל רחבי הארץ שעומדים בתנאים הללו, המוגדרים כ"מנהיגים בעלי נפש גדולה שהצליחו לדלות ממעין נפשם ולחדש את מה שהוא מעבר לזמן", זוכים לתעודת 'חבר נבחרת המאה' כעובד הוראה מצטיין בחינוך הממלכתי דתי.     

נעמי חזן, מנהלת אגף החינוך במועצה: "זו הזדמנות לעצור ולומר תודה על עשייה חינוכית. תודה לך דנית, קהילה שלמה זכתה בך".  

ממחלקת גני הילדים במועצה נמסר: "זו ההזדמנות להוקיר את כלל הצוות החינוכי הנפלא של גן 'הראשונים' – דלית צבי, סייעת האם העובדת עם דנית בעשור האחרון, שותפה אמתית, תומכת בתפיסת העולם החינוכית של דנית ומיישמת אותה הלכה למעשה בגן; נועה אברהים, הסייעת המשלימה; ורונית מילר בביאן, גננת משלימה. יישר כוח על פועלכן ועל השתתפותכן בקידום העשייה המשמעותית עם הילדים תוך שימת דגש על שיתופם. הילדים וקהילת הורי הגן התרגשו היום ושותפים למילות הפרגון והתודה".