האגודה בסגול – העונה שהייתה

197332a9-dcff-49f4-8ea7-80419b557178
אגודת הפועל הרי ירושלים בכדורסל מסכמת עונה נהדרת וזוקפת לזכותה הישגים מרשימים ביותר

לאחר שנתיים של קורונה, ביטול פעילות ומשחקים, סגרים, בידודים ומגפה אשר לא פסחה על כלל צוות המאמנים וכמובן גבתה מחיר גם בקרב שחקנים רבים, מגיעה עונה לסיומה, מתחילתה ועד סופה. הייתה זו עונה מלאה בהישגים, הצלחות, ניצחונות ואירועים מעניינים.

את העשייה באגודה מוביל שנים רבות גדי קידר, אשר גם מהווה את החולייה המקצועית הבכירה באגודה.

גדי קידר: "ראשית, הייתה עונה שלמה ומלאה שזה כבר הישג בפני עצמו. עונה מעניינת, מאתגרת ומוצלחת מכל הבחינות. אני משוכנע שמדד ההצלחה החשוב מכולם הוא כמות המצטרפים החדשים לאגודה ובעיקר חזרתם של כל השחקנים אשר פרשו עקב מגפת הקורונה. אני חושב שזו חותמת לכך שאנו, בהפועל הרי ירושלים, עושים עבודה מקצועית, איכותית ומיטבית. זה מתחיל בבחירת המאמנים שלנו וזו ההזדמנות להזכירם בשמם ולהביע הערכה מלאה ואמיתית לצוות המובחר: שחר קרעי, טל בכר, יעקב ג'קסון, איתמר עטר ומאמני הכוח והבנייה הגופנית – דניאל הרמן ומתן זכאי".

הפועל הרי ירושלים מתאמנת ומקיימת את משחקי הבית שלה באולם הספורט באבו גוש. בפעילות משתתפים למעלה מ-150 שחקנים מכיתות א' ועד י"ב. בית הספר לכדורסל מכשיר את השחקנים הצעירים (א'-ד') ומעניק להם יסודות וכלים ראשוניים לתחילת דרכם.

בעונה, שזה עתה מסתיימת כאמור, השתתפו תחת ליגות איגוד הכדורסל בישראל שמונה קבוצות, אשר ארבע מתוכן זכו באליפות הליגה שלהן: שתי קבוצות הקט סל, קבוצת הנערים (ט') אשר העפילה לליגה הלאומית, וכמובן, כפי שכבר הזכרנו, קבוצת הנוער שזכתה באליפות והעפילה אף היא לליגה הלאומית תוך שהיא מנצחת 24 משחקים ברצף ללא הפסד.

גדי, מה הופך את האגודה שלכם לכזו מוצלחת?

גדי קידר: "ראשית, אני מאמין בצוות ובמאמנים טובים, אנשי חינוך ומקצוענים, אשר מחויבים למטרות האגודה ואוהבים את המשחק. אני משוכנע שתוכנית טובה, פיקוח ובקרה, מעקב אחרי כל שחקן וכמובן תמיכה, אהבה ואכפתיות, מובילים לתוצאות טובות ובונים איכות. אסור לפספס את הרעיון של חברות, עבודת צוות ומשפחות תומכות".

הפועל הרי ירושלים אינה רק אגודת ספורט, אלא גם ארגון משפחתי וקהילתי. הדבר בא לידי ביטוי בחיבור המשפחות לפעילות השחקנים הצעירים ובכך שמלבד כדורסל, מפעילה האגודה תכנית אימוני כוח להורים בקבוצות קטנות, פגישות, הרצאות ונסיעה להולנד. אולם הבית, שנמצא במרכז היישוב אבו גוש, מהווה אבן שואבת לשחקנים צעירים מהיישובים סביב: מבשרת ציון, הר אדר, נווה אילן, מעלה החמישה, קריית ענבים, שורש, שואבה, יד השמונה ואף שחקנים מיישובים מרוחקים יותר פוקדים את האולם באבו גוש מספר פעמים במהלך השבוע.

גדי קידר: "אולם הספורט באבו גוש הוא ממש פנינה: ממוזג בקיץ, מחומם בחורף, שמור, נקי ומזמין. בתוכו הקמנו, יחד עם המתנ"ס באבו גוש, חדר כושר ייחודי לטובת אימונים פונקציונאליים שמתאימים לשחקני כדורסל. שיתוף הפעולה רב השנים עם מתנ"ס אבו גוש – במיוחד עם רכז הספורט מוחמד ג'בר וכמובן בחסותו של מנהל המתנ"ס מוחמד עיסא – מאפשר לנו להתאמן באופן מסודר במתקן ראוי".

בחודש הקרוב מתכננים אירוע סיום עונה שבו יוענקו תשורות לשחקנים המצטיינים, לספונסרים, לתורמים ולמאמצים של הקבוצות וכמובן למסיימים, תלמידי י"ב אשר שירתו את האגודה במשך שנים רבות.

גדי קידר מסכם: "כאשר אני מביט אל העונה הזו, אשר החלה לפני כ-10 חודשים, אני בהחלט יכול להיות גאה בעשייה המרובה והברוכה. הצלחנו לגייס שחקנים רבים, החזרנו את מי שפרש עקב הקורונה, התאמנו באופן רציף ללא הפסקות והפרעות, הפעלנו מערך מלא של אימוני כוח לשחקנים ולהורים, על הדרך זכינו בארבע אליפויות וחידשנו את מסורת הנסיעה להולנד. והכי חשוב – החזרנו את החיוך לפניהם של השחקנים ושל המשפחות. זה מה שנותן לנו את הכוח להמשיך הלאה".