האדומות שלנו

בהפועל לב ירושלים כדורסל נשים סגרו את סגל השחקניות לעונה הקרובה * שתיים מהשחקניות הן תושבות מבשרת ציון

הנהלת הפועל לב ירושלים כדורסל נשים הודיעה השבוע כי סגרה את סגל השחקניות לשנה הקרובה והחתימה את שתי השחקניות הבכירות ביותר בליגה הלאומית בכדורסל נשים – שיר תירוש וטל יעקב.

קבוצת הנשים של מועדון הפועל לב ירושלים תשחק בעונה הקרובה בליגה הלאומית תחת שרביטו של המאמן יונתן אורן. הקבוצה מורכבת משחקניות בית ירושלמיות מוכשרות ושחקניות חיזוק במטרה להצעיד את הקבוצה כבר השנה לליגת העל. 

בסגל שתי שחקניות המתגוררות במבשרת ציון. הראשונה היא נעם גבריאלי (26), שחקנית הבית של מועדון הפועל לב ירושלים, אשר הובילה את קבוצת הבוגרות אשתקד לאליפות היסטורית בעונה ללא הפסדים ולהעפלה בלתי נשכחת לליגה הלאומית. נעם שיחקה בליגת העל בעברה ובנבחרות ישראל הצעירות. שחקנית נוספת היא רבקה רוס (33), שגדלה בירושלים וייצגה אותה שנים בנבחרות ישראל השונות. היא שיחקה במספר קבוצות בליגת העל וביניהן הפועל ראשון לציון, אליצור רמלה, מכבי אשדוד ועוד.

הפועל לב ירושלים הוא מועדון כדורסל נשים שכולל עשרות קבוצות ילדות, נערות ובוגרות. כיום, מהווה הפועל לב ירושלים את מועדון כדורסל הנשים הגדול ביותר באזור ירושלים ובין הגדולים בארץ תחת הובלתה של היו"ר ד"ר נטע אבוגוב. במועדון שתי חטיבות: אגודה תחרותית שמתאמנת בחוות הנוער הציוני בירושלים, תחת ניהולה המקצועי של רבקה רוס (שש קבוצות – שתיים מהן של נשים בוגרות: האחת בארצית והשנייה בלאומית) וחטיבה עממית קהילתית (40 קבוצות פעילות בשלל שכונות בירושלים) תחת ניהולה המקצועי של שירה אמסל-זקש ('שירה ליגה'). בשנה הקרובה תיפתח אקדמיה לכדורסל נערות של הפועל לב ירושלים בחוות הנוער הציוני במטרה לפתח שחקניות מוכשרות צעירות.

מועדון הפועל לב ירושלים קם לפני שנה וכבר בשנה אחת הגיע להישגים והפך למועדון הגדול בירושלים. המועדון קם במטרה לתת לנשים באשר הן – ללא הבדלי דת או שיוך כזה או אחר – לחוות העצמה ולאתגר נשים למצוינות באמצעות ספורט. כל אישה יכולה למצוא את עצמה בהפועל לב ירושלים, להתחיל את מעגל החיים ולהעביר את הערכים של המועדון לנשים נוספות, לבנות שלה וכו'.

הקבוצות התחרותיות מתאמנות בחוות הנוער הציוני בירושלים שחרטה על דגלה מצוינות בספורט. בספטמבר 2022, מתכנן המועדון לפתוח אקדמיה לכדורסל שמיועדת לנערות העיר ירושלים ולשחקניות מוכשרות מכל הארץ.

ד"ר נטע אבוגוב, יו"ר הקבוצה: "סגל השחקניות לעונה הקרובה משלב בין השחקניות הבכירות ביותר בליגה לנערות הירושלמיות המוכשרות שגדלות אצלנו במועדון. אני מאמינה שההרכב הזה יוביל אותנו למקומה הראוי של ירושלים בליגת העל לנשים בכדורסל".