האופרה 'יומנה של אנה פרנק'

עומר אריאלי (צילום: אלעד זגמן)
עומר אריאלי (צילום: אלעד זגמן)
היצירה מאת גריגורי פריד תעלה ביום הזיכרון לשואה ולגבורה עם התזמורת הסימפונית ירושלים בשיתוף פעולה עם האופרה הירושלמית ואופרה 'פיקולה'

התזמורת הסימפונית ירושלים, בשיתוף עם האופרה הירושלמית ואופרה 'פיקולה', מציינות את יום הזיכרון לשואה ולגבורה ומעלות לבמה גרסה תזמורתית של המונו אופרה המרגשת 'יומנה של אנה פרנק' מאת גריגורי פריד, בניצוחו של עומר אריאלי: גרסה אופראית של זמרת אחת ל'יומנה של אנה פרנק'. השירה תהיה בעברית ויוקרן הליברטו בעברית יחד עם תרגום לאנגלית. האופרה 'יומנה של אנה פרנק', פרי עטו של המלחין הרוסי-יהודי בן המאה ה-20 גריגורי פריד, היא יצירתו הידועה ביותר שהולחנה ב-1968 והוצגה בהופעת בכורה ב-1972. זו הפעם הראשונה שהאופרה עולה בארץ בעברית, בבימוי מלא ובליווי תזמורת.

את תפקיד אנה פרנק תגלם זמרת הסופרן איילת כהן, בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים והקונסרבטוריון למוסיקה בסן פרנסיסקו וסולנית באופרות וקונצרטים בארץ ובחו״ל. איילת היא המייסדת והזמרת הבכירה של אופרה 'פיקולה', גוף שהקימה ב-2014 במטרה להפיק את האופרה בישראל בעברית עם בימוי מקורי ולהנגיש יצירות אופרה קלאסיות לקהלים ישראליים מגוונים במחירים שווים לכל כיס.

"יומנה של אנה פרנק" הוא ספר שנכתב במקור בהולנדית ומבוסס על היומן האישי שכתבה אנה פרנק בעת ששהתה עם משפחתה במחבוא מאימת הצורר הנאצי באגף האחורי הנסתר של בית בעיר אמסטרדם בתקופת השואה בין השנים 1942 ל-1944. היומן של אנה פרנק נחשב ליצירה האישית הפופולארית ביותר בספרות השואה, אך יותר מכך, זהו רב מכר בינלאומי ששומר על מעמדו לאורך שנים רבות.

בימוי ומולטימדיה: אלכס קגן. תרגום לעברית: דויד זבה. קריינות מוקלטת: אלכס אנסקי. הקרנה וכתוביות: נעמה זהבי אילי.

יום חמישי, 28.4, 19:00.

אולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים.

הכניסה ללא תשלום. יש להירשם מראש בטלפון 1-700-70-4000 או באתר www.jso.co.il.