'האירוע'

צילום: מיכל חלבין
צילום: מיכל חלבין
דרמה רגישה חדשה מבית אנסמבל 'התיאו-טרון' * הצגת הבכורה תתקיים בסוף החודש בתיאטרון 'החאן' בירושלים

בן וכלה נרגשים לקראת חתונתם. שתי המשפחות מהלכות על ענן. היום בצהריים משהו קרה בין איש נכבד, אבי הכלה1 לנ׳, אמו של החתן בן. 'האירוע' בין השניים מכה גלים ומטלטל את עולמן של שתי המשפחות. אל מול המצוקה, הבחירות שעושה כל דמות מעמידות את ערכיה במבחן. ובקיצור, דרמה שרוויה ברגעים קומיים, כי כמו בחיים – שני אלה לא באים בנפרד.

מחזה ובימוי: יעל ניברון. במאי מלווה: עמוס אורן. ניהול אומנותי: נתנאלה תירוש. שחקנים: שרון אלכסנדר, יעל ניברון, אליהו פלאי, שיר שנער ונתנאלה תירוש. ייעוץ אומנותי: אודי בן משה. דרמטורגיה: שלומית כהן סקלי. תהליכי מחקר: הרב יוסי פרומן. עיצוב במה ותלבושות: יותם רותם. מוזיקה מקורית: גל לב. עיצוב תאורה: אמיר קסטרו.

ה'תיאו-טרון' הוא מעבדה יוצרת, אשר קמה במטרה ליצור תיאטרון ירושלמי מרענן ואקטואלי השואב השראה מהחיבור בין עולם הרוח היהודי לבין המדיום התיאטרוני.

במעבדה, אשר קמה בעקבות חזונו של הרב מנחם פרומן ז״ל, פועלת קבוצה של יוצרים, חילוניים ודתיים, הרואים בירושלים את מקום פעילותם הטבעי וזאת בשל יכולתה הייחודית של העיר להפגיש בין קצוות – חדש וישן, חומר ורוח, תשובה ושאלה.

הקבוצה מנוהלת אומנותית על ידי נתנאלה תירוש, בוגרת הסטודיו של ניסן נתיב בירושלים, ומלווה על ידי הרב יוסי פרומן, מנחה מפגשי לימוד וחבורות תפילה.

הבכורה תתקיים בתיאטרון החאן בירושלים ב-30.1. מועדים נוספים: 31.1, 20.2, 21.2, 26.3 ו-27.3.

לרכישת כרטיסים: https://www.khan.co.il/events/463/HAEROA.