האיש שלנו בשחקים

היום הסתיים קורס טייס נוסף * בין המסיימים: סגן ב', המתגורר באחד מיישובי מטה יהודה שבאזורנו

היום (חמישי, 23.6), התקיים טקס סיום קורס טיס ('מסדר כנפיים') מספר 184 בבסיס חיל האוויר חצרים במעמד מפקד חיל האוויר. אלוף תומר בר. אחד מהמסיימים הוא סגן ב' המתגורר באחד מיישובי המועצה האזורית מטה יהודה שבאזורנו.

השמיים מוכרים היטב למשפחתו של סגן ב', שכן אמו היא דיילת אוויר; ואילו סבו שירת בעברו כטייס קרב בטייסת 102 שבחצרים, הדריך בבית הספר לטיסה ושימש כקצין תיאום אווירי במלחמת לבנון הראשונה. אביו הוא מנהל כוח אדם ויש לו שתי אחיות.

סגן ב' נולד בארץ, אך עד גיל שמונה גדל בניגריה שבאפריקה עקב עבודתו של אביו. סגן ב' השתתף בחוג סיירות של קק"ל ובבית הספר התיכון למד במגמות היסטוריה ומוזיקה. בזמנו הפנוי הוא אוהב לנגן בגיטרה ובפסנתר, לכתוב שירים, לשחק טניס ולקרוא.

סגן ב' לא תמיד חלם להיות צוות אוויר, אך הוא התאהב בטיסה במהלך השלב הראשוני של הקורס. "אני בן אדם הישגי ותחרותי שמאוד רוצה להצליח. עברתי את המיונים וככל שהתקדמתי בשלבי הקורס, הבנתי שאני אוהב את המקצוע, הטיסה והאתגר", הוא מספר.

חוויה שזכורה לו במיוחד בקורס היא שבוע הניווטים בשלב הבסיסי: "הלכתי לבד באמצע הלילה במדבר. אני זוכר כל רגע. הרגשתי ניצחון אישי גדול על העולם והייתי גאה בעצמי מאוד".

סגן ב' מסכם את שלוש שנות הקורס: "זה האתגר הכי גדול שיכול להיות. לא משנה מה תהיה המשימה, תמיד אפשר לעמוד בה. לקורס אפשר להגיע מכל רקע וכל אחד יכול להצליח אם יש מספיק רצון ועבודה קשה".

ראש המועצה ניב ויזל מסר את ברכתו לטייס הטרי: "הלב מתמלא גאווה והתרגשות שבנינו ובנותינו עושים חיל ושומרים על ביטחון המדינה. סגן ב' הוא דוגמה ומופת למצוינות – המשך כך. אנו פה במועצה גאים בך ומאחלים לך הצלחה בהמשך. נאחל לכל חיילנו – באוויר, בים וביבשה – תשמרו על עצמכם ותחזרו בשלום הביתה".