האם זה החשוד האמתי?

אילוסטרציה:: pixabay
אילוסטרציה:: pixabay
המשטרה עצרה חשוד בהשתתפות במקרה נוסף של דקירה שאירע החודש ביישוב * מעצרו הוארך * מסתבר כי אין זה מקרה האלימות היחיד בו היה מעורב בחייו

כשתי יממות וקצת חלפו מאז מקרה הדקירה שאירע ביום חמישי בלילה (8.7) וכבר ביום ראשון שלאחריו (11.7), לפנות בוקר, אירע מקרה דקירה נוסף, שני בתוך שלושה ימים כאמור. משטרת ישראל החלה בחקירת אירוע אלימות שאירע ביישוב במהלכו פונה צעיר (18) במצב בינוני (על פי גורמי רפואה, כך במקור) עם חבלה חודרת בפלג גופו העליון לטיפול רפואי. חוקרי המשטרה וזיהוי הפלילי בזירה החלו באיסוף ממצאים ונערכות סריקות אחר החשודים במעשה. נכון למועד סגירת הגיליון של אותו השבוע (1024, 14.7) לא אותר חשוד בביצוע הדקירה ולא נמסרו פרטים נוספים על המקרה.

בסוף השבוע האחרון עצרה המשטרה חשוד בשם נ', תושב היישוב כבן 19. למחרת הובא בפני שופט להארכת מעצר. על פי הכתוב בבקשת המשטרה להארכת המעצר "הנ"ל חשוד כי בתאריך 11.7.21 ביחד עם אחר גרמו לפציעתו של אדם אחר במבשרת ציון כאשר קשרו ביחד קשר לפצוע אותו באמצעות סכין ולאחר מכן נמלטו מן המקום".

לדברי נציג המשטרה בדיון, רס"ב אבי שבתאי, "המשיב (כלומר החשוד) נעצר בשעה 23:00 בלילה אתמול וזאת מאירוע מה-11.7.21 ובו המשיב חשוד בהשתתפות בדקירת אדם אחר. מאז האירוע המבקשת ביצעה פעולות. המשיב נחקר, מסר גרסה ובכוונת המבקשת לבצע עוד פעולות, חלקן בנות שיבוש. מדובר גם על מסוכנות. נבקש להיעתר לבקשה להאריך את מעצרו בתשעה ימים".

את החשוד ייצג בדיון עו"ד אריאל הרמן. לשאלותיו לנציג המשטרה ענה האחרון כי נגבו עדויות שמהוות חשד סביר לגבי החשוד. בסיכום דבריו אמר עו"ד הרמן: "אבקש לצמצם את הימים באופן משמעותי. אני מבין שיש הרבה פעולות חקירה שחברי הציג. אני לא יודע מה בוצע ואלו פעולות בוצעו, חלקן אולי בנות שיבוש או עם חשש לשיבוש. עם כל ההתחשבות לתת למשטרה לחקור, מדובר במעצר ראשון. אבקש לצמצם את הימים באופן משמעותי על מנת שיפעלו להביא תוצרים לכאן או לכאן, חיזוק בחשד או כרסום בחשד אם יש. מדובר במשיב ללא עבר פלילי וזה משמעותי מאוד".

סגן נשיא בית משפט השלום בירושלים, כבוד השופט ירון מינטקביץ', נתן את החלטתו תוך שהוא מציין בה פרט ביוגרפי חשוב בחייו של החשוד (מודגש בציטוט זה): "עיינתי בחומר החקירה. החומר משקף חקירה סמויה שהתנהלה לאורך שבועיים, במהלכה נאספו ראיות שונות הקושרות את המשיב לחשד. אומנם אין ראיה ישירה למעורבותו של המשיב באירוע, אך המארג הראייתי הנסיבתי שנאסף עד כה, מקים כלפי המשיב חשד סביר בעוצמה מספיקה לבסס מעצר בשלב דיוני זה, כי נטל חלק מרכזי בתקיפה מתוכננת, שתוצאתה פציעה משמעותית של הקרבן. עיינתי בתכנית החקירה. ישנן פעולות משמעותיות לא מעטות אשר שחרור המשיב עלול להביא לשיבושן. על כך אוסיף כי אופי החשד מקים מסוכנות גבוהה. אני ער לכך שאין לחובת המשיב הרשעות קודמות, אך מנגד מתנהלים נגדו לא פחות מארבעה כתבי אישום שונים בבית משפט לנוער, כולם בעבירות ממין העניין. לאור אלה ובשים לב לצורכי החקירה והאינטרס הרב שבמיצויה, מורה על הארכת מעצר המשיב עד ה-28.7".

עוד נודע כי בידי המשטרה חשוד נוסף בהשתתפות באירוע הדקירה. עו"ד גבי טרונישווילי, שייצג את נ' בדיון שהיה ביום רביעי (28.7), עדכן כי עוד קודם לכן הוארך מעצרו של החשוד השני עד ה-2.8 ועל כן גם מעצרו של נ' הוארך עד לתאריך זה.