האמת תשחרר אותך לחופשי

החיים בשקר גורמים נזק יום יומי לנשמה שלנו * אדם מפרק זוגיות בת שנים, יוצא למערכת יחסים אחרת וגם שם לא נגמרות ההפתעות

הרצון לאהבה ולאושר קיים אצל כולנו. נ' וד' הכירו בגיל צעיר יחסית, בשנות העשרים שלהם, עברו את מסלול החיים השגרתי, התאהבו, התחתנו וקנו בית נחמד. במהלך השניים הצטרפו י' וק', בנות מקסימות ומוכשרות. החיים התנהלו על מסלול הבטוח של חיים בורגניים וטובים.

רק שנ' וד' שכחו את עצמם ואת הזוגיות. הריצה המטורפת של החיים בחברה מערבית לא תמיד משאירה זמן לזוגיות, לאהבה ולחיזור.

משבר עמוק במערכת היחסים החל לסדוק את הנישואין. חמש שנים של שיחות לא עזרו במאומה, המשבר רק הלך והעמיק.

באחד מהטיולים בעולם של נ' וד' לא ניתן היה להתעלם מכל נורות האזהרה שדחקו בהם לנהל שיחה מורכבת. שני אנשים בוגרים בנו משפחה למופת אך אינם מאושרים. התקבלה החלטה דרמטית, חוזרים לארץ ,מנהלים שיחה משפחתית ונפרדים. נ' והבנות תישארנה בבית הקיים עד שהבנות תהיינה בנות 21. לאחר מכן יימכר הבית ונ' וד' יתחלקו בכסף באופן שווה.

מכונית חדשה ושתי מזוודות. כך יושב ד' וחושב לאן עכשיו יובילו אותו החיים…

בחברת ההייטק בה עבד ד' עשה סיפור הגירושין כנפיים. היה זה רק עניין של זמן כדי לראות מי תתחיל לנסות לצוד את תשומת ליבו. בכל זאת, אדם במעמדו הרם בחברה נחשב במציאות של היום כאפשרות לא רעה.

א', מהנדסת כבת 30, טיילה בכל העולם והגיעה לשלב בחיים שבו הרצון להקים משפחה לא מרפה ממנה. הפרש הגילאים בינה ובין ד' – 18 שנה – לא היווה עבורה גורם משפיע. א' החלה בפינת הקפה בעבודה להמתין להזדמנות הראויה לפגוש את ד'. מהר מאוד התחברו שתי הנשמות של א' וד'. הרומן בהתחלה היה חשאי ולאחר מכן לעיני כולם.

בשלב זה, שבו החליטו א' וד' למסד את הקשר, החליט ד' להזמין את הבנות ואת נ' גרושתו לארוחה במסעדה על מנת לשתף אותם. התגובות היו שונות בין הבנות. לעומתן, איחלה נ' הצלחה לזוג החדש. כמובן שלא ויתרה על עקיצה קטנה לפני שנפרדו במסעדה ולחשה לאוזנו של ד': ״תהיה ערני, אתה  הולך להחליף חיתולים בגיל חמישים…״.

בוקר אחד נכנס ד' למשרדו. על השולחן הייתה מונחת מעטפה עם דבר מה בולט בתוכה. הוא מיהר לפתוח את המעטפה. בתוכה היה מוצץ של תינוק עם פתק ועליו כתוב ״אנחנו עכשיו משפחה״. על החתום – א'. מסוג ההודעות שלוקח זמן להבין את המשמעות שלהן.

ד' לא הצליח להבין מדוע השיחה הראשונה שלו הייתה לנ'. ״צדקת, אני הולך להחליף חיתולים״. מעבר לקו שתקה נ' ואז אמרה: ״אתה צריך לספר לבנות״.

בדיקות היריון הראו כי התינוק בריא ומין הילוד בן. ד' נפגש עם נ' ועם הבנות ושיתף אותן. נ' לא נשארה חייבת: ״נו, הצליח לך. תמיד רצית בן…״.

א' יצאה מוקדם בבוקר לפגישת עבודה. ד' נשאר עם התינוק בן חצי השנה, החליף לו חיתולים וקילח אותו, אך מחשבה אחת לא הרפתה ממנו. אין בתינוק דבר שדומה לו, לא כפות רגליים, לא מבנה גולגולת – ממש כלום. בשיטוט זריז ב'גוגל' נמצאו שתי מעבדות איכותיות לבדיקת אבהות. ד' החליט לבצע את הבדיקות בחשאי.

תוצאות המעבדה לא הותירו מקום לספק, התינוק אינו בנו של ד'. עכשיו מה עושים? רק האמת תשחרר את ד' לחופשי. שוב הוא ברכבו עם אותן מזוודות מחפש את האושר. האישה היחידה שעולה במוחו זו נ'…