האנטנה בהר אדר: עתירה מינהלית

שבעה חברי מועצה החליטו לפנות לבית המשפט המחוזי בדרישה להסיר את האנטנה שהוקמה ביישוב * ראש המועצה: "יש עדיין קומץ של תושבים שמנסים לזרות חול בעיני הציבור"

הסיפור של האנטנה בהר אדר שוב חוזר לכותרות. והפעם: מספר חברי מועצה החליטו לפנות לבית המשפט המחוזי בדרישה להסיר את האנטנה. זה המקום להזכיר כי רק לאחרונה ביקר ביישוב שר התקשורת, ד"ר יועז הנדל, ונושא האנטנה תפס במקום נכבד במפגש כאשר נשמעו בנושא דעות בעד ונגד.

להלן תוכן המכתב שפורסם על ידי חבר המועצה עמיר אריהן: "לאור סירובו של ראש המועצה לכבד את החלטת הרוב במועצה ולאור החלטת המינהל האזרחי, החלטנו לפנות לבית המשפט המחוזי יחד עם התושבים בדרך להסרת האנטנה.רוב חברי המועצה – 8 מתוך 9 – תומכים בהסרת המפגע. לא התקיים מעולם דיון במליאת המועצה או בוועדה כלשהי של המועצה על ההשלכות של הקמת האנטנה. ההחלטה להקמתה התקבלה על ידי ראש המועצה בלבד. ההסכם שנחתם עם חברת 'פלאפון' הוא ל-10 שנים לפחות (רק ל'פלאפון' יש נקודת יציאה, כך במקור) וניתן להסירה רק באמצעות עתירה מינהלית. אנו, חברי מועצת הר אדר, פונים אליך אישית להירתם למאבק ולתרום כמיטב יכולתך".

חברי המועצה החתומים על ההודעה הם חן פיליפוביץ', עמיר אריהן, מיכה צוראל, מירי רחמים, נתלי שחף, איתמר הראל ואילן כליפא.

מהמועצה המקומית הר אדר נמסר בתגובה: "ועדת הערר, שהיא ועדה שיפוטית לכל דבר ועניין, דחתה את כל הטענות ההזויות של העוררים ודחתה את הערר שהוגש כנגד הקמת האנטנה במלואו. לצערי, יש עדיין קומץ של תושבים בהובלת חלק מחברי המועצה שממשיכים לזרות חול בעיני הציבור עם טענות סרק, שאין להם כל אחיזה במציאות. הם עושים זאת משיקולים זרים ושיקולים פוליטיים כדי להשאיר את הנושא באוויר על מנת שתהיה במה לנגח את ראש המועצה וגם כדי שיהיה להם תירוץ לא להגיע לישיבות מועצה ולהצביע נגד כל הנושאים שראש המועצה מבקש לקדם ביישוב לטובת התושבים, שתקועים מאז הקמת האנטנה ושיש להם תקציב שהושג בעמל רב על ידי ראש המועצה ממקורות מימון חיצוניים וביניהם: הקמת גן משחקים רב גילאי, הקמת בריכת שחייה, התקנת גגות סולאריים על מבני הציבור ביישוב, שיקום אזור האנדרטה, קידום בניית 70 יחידות דיור במתחם 'יבלונקה', החלפת רכבי התפעול המקרטעים של המועצה, רכש טרקטור לתפעול ולפינוי שלג ועוד. כמו גם, התנגדותם של חברי המועצה למינוי ארבעה חברי מועצה לוועדה לאיכות הסביבה שמחויבת על פי חוק, שהתפרקה מיום הקמת האנטנה בעקבות התפטרותה של הגב׳ נתלי שחף מראשות הוועדה כאות מחאה על הקמת האנטנה. מאחר וכל ההליכים להקמת האנטנה נעשו על פי כללי מינהל תקין ויש לאנטנה את כל האישורים הנדרשים על פי חוק, כפי שנקבע גם על ידי ועדת הערר, כל מי שמצטרף לעתירה שם את כספו על קרן הצבי ויצטרך לשאת בהוצאות המשפט ותשלום שכר טרחת עורך דין של המועצה כשהעתירה תידחה כפי שיפסוק בית המשפט. ראש המועצה ימשיך לפעול לקידום היישוב כאשר אך ורק טובת היישוב, טובת התושבים ובריאותם עומדת לנגד עיניו".