'הבשורה על פי מונטי פייתון'

צילום: באדיבות 'מונטי פייתון'
צילום: באדיבות 'מונטי פייתון'
תזמורת 'המהפכה' ביצירה מקורית לתזמורת, מקהלה ותוכי מת מאת זהר שרון ורועי אופנהיים * קרקס מוזיקלי שחושף באופן חדש את ההומור והטירוף של חבורת 'מונטי פייתון'

סדרת 'המהפכה' פותחת עונה שביעית באופרה הישראלית עם 'הבשורה על פי מונטי פייתון'. המופע בהשתתפות תזמורת 'המהפכה' בניצוחו של רועי אופנהיים, השחקן בן פרי (ציפורלה), אנסמבל זמרי 'מורן' בניצוחו של תם קרני ומקהלת 'מורן' בניצוחה של כרמל אנטופולסקי עמית.

ה-DNA הפייתוני של חשיבה קומית אסוציאטיבית ומוטרפת, חיבורים הזויים בין עולמות תוכן רחוקים ומערכונים שנונים ללא פאנץ׳ ליין ברור, משתקפים בבחירות האומנותיות של המופע. לדוגמה: הצעידה ברחוב של ג׳ון קליז לעבר 'המשרד להליכות מטופשות', הופכת לריקוד ואלס לצלילי צ׳ייקובסקי; זמרי המקהלה מנסים להמליך את בריאן מתוך הסרט 'בריאן כוכב עליון' כמשיח שלהם וכך הופכים מחבורה של זמרים אינדיבידואלים להמון פאשיסטי אובססיבי; צרחות וולגריות של דמויות גסות רוח במסעדה שמוכרת מזון שתמיד יש בו לוף, הופכות לחומרי גלם של רמיקס גרובי סוחף; ובן פרי מנסה להיחלץ על הבמה משק שבתוכו הוא קשור בעודו מנגן קונצ׳רטו לפסנתר.

זהר שרון ורועי אופנהיים, מנהליה האומנותיים של תזמורת 'המהפכה': "בחצי השנה האחרונה יצרנו מופע חדש, המבוסס על תוכן מתוך הארכיון השופע של חבורת הקומיקאים הבריטית המיתולוגית 'מונטי פייתון' – מי שהצחיקו אותנו והשפיעו עלינו שנים ארוכות, ששברו שוב ושוב את הכלים, שינו את עולם הקומדיה וקבעו סטנדרטים חדשים של נונסנס קטלני. אצרנו מערכונים אייקוניים, קטעי אנימציה מבריקים ושירים מטורללים מתוך סדרת 'הקרקס המעופף' והסרטים 'ועכשיו למשהו אחר לגמרי', 'טעם החיים', 'הגביע הקדוש' ו'בריאן כוכב עליון'. התוכן הזה שימש עבורנו כחומר גלם וכבסיס ליצירה של יצירות מקוריות ועיבודים לתזמורת, מקהלה ושחקן. תכני הווידאו משולבים ביצירות והעיבודים כך שהם נשזרים בנגינה והשירה החיה של התזמורת ושל המקהלה בקרקס מוזיקלי חדש. תודה מיוחדת לחבורת 'מונטי פייתון', שהביעה בנו אמון לאורך הדרך ונתנה לנו לחתוך, לערוך, לנגן, לשחק ולהשתולל כאוות נפשנו עם שלל החומרים הנפלאים".

על ההלחנה, העיבוד ועריכת הווידאו: זהר שרון. דרמטורגיה וכתיבה: איתי זבולון. בימוי: איתי זבולון ורועי אופנהיים. מנהלת אומנותית מקהלות 'מורן': נעמי פארן. ע. במאי ומנהלת הצגה: נופר לוינגר. מעצב וידאו ארט: אורן גבאי. מעצב תאורה: נדב ברנע. מעצבת תלבושות ואביזרים: יעל סקידלסקי. עיצוב אובייקט: זוהר שואף. עיצוב פסקול: מיכאל אמת. תודה מיוחדת למיקי רויטמן וליונתן גת. בחסות דיתי ואלכס לנדסברג ('סנו').

ראשון, 11.2, 20:00. משך המופע: כשעה וחצי.

המופע באנגלית וכולל כתוביות תרגום בעברית.

מחיר כרטיס: 160-220 שקלים.

לרכישת כרטיסים

https://www.israel-opera.co.il/?CategoryID=1369&ArticleID=6166