הגביע הוא שלנו

צילום: אדוה כהן
צילום: אדוה כהן
גאווה לכדורסל המקומי: נבחרת חטיבת 'היובל' זכתה באליפות מחוז ירושלים לחטיבות ביניים

קבוצת כדורסל בליגת העל אין לנו, אבל פוטנציאל יש לנו ובשפע והשבוע ראינו אותו בא לידי מימוש. והחשוב מכל: הגביע חוזר בגדול לחטיבת 'היובל'. פרויקט הכדורסל במבשרת ציון בשיתוף החטיבה, הפועל ירושלים והמועצה קוצר את פירותיו עם גביע יוקרתי ואליפות המחוז על חשבון היריבה המושבעת – עירוני א' מודיעין.

המשחק התחיל כרגיל עם הגנה חזקה מאוד של 'היובל' בניצוחם של אדם ישראל ויהונתן ג'רבי שהיו בכל מקום במגרש וחיסלו את שחקני המפתח ממודיעין. גם התקפית, שחקניו של איתן בן אליעזר הפגינו עליונות עם משחק מהיר, קבוצתי ומהנה. חדירות לסל של ג'רבי ונועם כהן ושליטה מוחלטת באזור הצבע הביאו את מבשרת ליתרון של 10 נקודות בסוף הרבע הראשון. מודיעין, קבוצה חזקה ומאומנת, לא ויתרה על המשחק ובעזרת לחץ צמצמה את ההפרש, אבל נועם בנון, אביתר כהן ואורי גיספאן עם נקודות חשובות וקליעות עונשין לא נתנו להם להתקרב יותר מדיי ובעזרת לחץ הגנתי מרשים ההפרש אפילו עלה לקראת המחצית. לכולם היה ברור שהמשחק לא גמור ומודיעין המשיכו לנסות ולחזור למשחק אבל שלשה חשובה של אלון דוידי וחטיפה שלו חיסלה כל אפשרות חזרה של מודיעין. שחקני חטיבת 'היובל' המשיכו להיות ראשונים לכל כדור ואגרסיביים בשני צדי המגרש וההפרש רק הלך וגבר עם נקודות חשובות של אבגנים, ישראל, ועידו קליין שנכנס לעניינים במחצית השנייה. תוצאת הסיום: 86:56 גדול למבשרת וזכייה באליפות המחוז.

המאמן, איתן בן אליעזר: "איזה כיף. כל כך מגיע לילדים האלה. הם היו מגובשים מהרגע הראשון למרות שהם מגיעים מקבוצות שונות. בשנה שעברה הקורונה הרסה להם את החגיגה והשנה הם רצו מאוד. הם קמו בבוקר לאימונים ונלחמו כדי להביא את האליפות למבשרת. הרבה זמן לא ראיתי תצוגה הגנתית כזו. היינו ראשונים לכל כדור וזה המפתח. אני רוצה להודות ליורם שמעון ראש המועצה וליהורם לוי מנהל אגף החינוך על התמיכה והעזרה. ליובל קורן יו"ר מחלקת הנוער ודניאל ששר המנכ"ל על כל הרוח הגבית שמחלקת הנוער של הפועל ירושלים נותנת לנו. אני רוצה להודות לאיילת עמיחי, מנהלת החטיבה, שנתנה לנו כל תמיכה אפשרית ולכל צוות בית הספר".

שחקן הקבוצה יהונתן ג'רבי: "זה מסוג המשחקים שאני אזכור כל החיים. אמנם לא הייתה לנו את החוויה המלאה של משחק גמר במלחה עם קהל, אבל משחק גמר זה תמיד מלחמה, לא משנה מה הנסיבות. כך היה היום, באנו עם רעל בעיניים, נלחמנו על כל כדור, היינו ראשונים לכל ריבאונד, שמרנו חזק ושיחקנו כנבחרת אחת שבאה עם מטרה אחת אל מול העיניים – לקחת את הגביע בכל מחיר. אני גאה בחבר'ה ששיחקו היום. זו הייתה חוויה".