הגיע הרגע

תובנות על החיים כאשר הגיע הרגע שלו חיכיתם * הציפייה להגיע לרגע היא תמיד מאתגרת ולעיתים אפילו נעימה ביותר * אבל כמעט אין חשיבה מה קורה אתנו לאחר שהרגע חולף ואנחנו כבר שם

בחיים שלנו אנחנו מציבים יעדים רבים – בתחום הכלכלי, המשפחתי, הקריירה, הלימודים ועוד. אין תחום בחיינו שבו אנחנו לא שואפים. הרצון להגיע לרגע של השגת ההצלחה תמיד נמצא בחיים שלנו.

שאלתם את עצמכם מה יקרה לכם ממש באותו רגע שתשיגו את המטרה? מה אז עושים?

שני בחורים נהדרים חברו יחד כדי לעבוד ולפתח אפליקציה ייחודית שלטענתם תקדם את האנושות כולה. בשיחה שאלתי אותם: ״נפלא, הצלחתם, השגתם את העושר הכלכלי – ומה עכשיו?״. החברים צחקו ואמרו "האמת, אפילו לא העזנו לחשוב על זה. אנחנו שקועים עמוק בתהליך".

הציפייה להגיע לרגע היא תמיד מאתגרת ולעיתים אפילו נעימה ביותר, אבל אצל רובנו כמעט אין חשיבה מה קורה אתנו לאחר שהרגע חולף ואנחנו כבר שם.

אתם לומדים רפואה, משפטים וכו'. שנים קשוחות של השקעה, התמחות והנה, מגיע הרגע של טקס צנוע – חלוקת תעודות ההסמכה. יש התרגשות ואז פתאום נפילת מתח. עולות שאלות שלא תמיד חשבנו עליהן באמת. נו, עכשיו מה עושים? האם זה באמת מה שרצינו? כל הפחדים יוצאים החוצה.

בתובנה של לאחר חמש עשורים של חיים נדרש להבין, כי ישנם רגעים שלא יגיעו לעולם. נדרש לדעת מה כבר לא נצליח להשיג בחיים האלה, מה אנחנו באמת לא צריך להשיג בחיים האלה, איזה רגעים באמת גורמים לנו אושר ולאיזה רגעים סתם התמכרנו ללא צורך ולא תרמו לנו דבר כאשר השגנו אותם.

"הגיע הרגע" זו בעצם הגדרה שלנו למצב רצוי שאליו אנחנו שואפים להגיע. חשוב מכך להכין תוכנית המשך – מה עושים לאחר שהגיע הרגע.

לדוגמה, התוכנית 'חתונה ממבט ראשון'. הרצון של נשים ושל גברים הוא להגיע לרגע של החתונה ושל מציאת בן/בת הזוג. אותו הרגע מסתיר בתוכו את הצורך הנדרש של עבודה קשה ויום יומית של השקעה בזוגיות. לאחר מציאת הרגע הרומנטי, או כמו שאולי שאמר במערכון ענק – ״אני עובד בזוגיות, זו העבודה שלי״. מצחיק, אבל כל כך צודק.

הגיע הרגע בחיינו. ציפינו כל כך לרגע הזה. חובתנו היא לזכור שהרגע הזה עלול גם להיות מכשול. הרצון לסיים מערכת יחסים ולקוות למערכת יחסים טובה יותר, לא תמיד עובר. הגיע רגע הפרידה ואולי לשנות. הגיע הרגע שבו נדרש להשקיע בקיים. לא תמיד "הגיע הרגע" שאליו שאפנו מבשר טובות בהמשך הדרך.

״אני רוצה להוציא כסף מבלי לחשוב פעמיים״, כך התבטא חבר יקר. במהלך השנים הגיע הרגע הזה שבו הוא מצא רווחה כלכלית. המשפט הקודם התחלף במשפט הבא: ״היום אני פחות מעריך את מה שאני קונה וגם פחות נהנה מהדברים שלי״. לא תמיד מביאה אותנו הגעת הרגע למקומות טובים.

התהליך לעולם יהיה ארוך ומייגע יותר מרגע השיא. הרגע הוא סמלי בלבד, לעיתים רגע בר חלוף במהירת האור. העבודה המייגעת נמצאת בדרך.

אחת התובנות היא שרצוי ליהנות מהדרך ולא לתת מקום רב במחשבות לרגע השיא. לא לשאול מתי יגיע הרגע – הניחו לזה, תנן לרגע להגיע בקצב שלו במקום שלו. לעיתים אנחנו לא מבינים בנקודת הזמן מדוע הרגע לא מגיע. בחלוף השנים מתבהרים לנו הדברים רק אז אנחנו מסוגלים להבין כי הרגע הגיע בזמן הנכון ובמקום הנכון.

הרצון שלנו לשליטה מוחלטת מתחלף בגיל בשל יותר ברצון לשחרר ובהבנה שאין לנו שליטה. לחיים יש קצב משלהם, ישנם רגעים נפלאים בדרך וישנם רגעים שלא יגיעו לעולם. הקונץ הוא לדעת לחיות את החיים ולא את החיים מרגע שיא אחד לרגע שיא שני.