הדבש הלבן

על דבש חדש, טעים וקטיפתי של 'כוורת נגוהות'

אחת האהבות שלי בחיים היא לדבש טבעי. דבש הוא אחד המזונות המופלאים ביותר בטבע וכבר מימי קדם שימש לא רק כמקור אנרגיה אלא גם כטיפול אלטרנטיבי למגוון מצבים רפואיים. ואכן, מוכיחים מחקרים רבים את מה שהסבתות שלנו ידעו כבר מזמן: הדבש הוא אנטי דלקתי, אנטי בקטריאלי, עשיר בנוגדי חמצון ובעל השפעה מגוננת במגוון מחלות שפוגעות בדרכי הנשימה, מערכת החיסון, מערכת העיכול ומערכת הלב וכלי הדם.

'כוורת נגוהות' יצאה בימים אלה, בנוסף לדבש בטעמים שונים, עם דבש חדש שכבר זוכה בפרסים ובחוות דעת מעולות – הדבש הלבן.

הדבש הלבן הוא דבש מפריחת אביב נדירה שמופיעה פעם בשנה. לדבש הזה יש מרקם חמאתי וטעם עמוק וייחודי. הוא גם זכה במקום בראשון בתחרות 'בחירת השפים' של תערוכת המזון הקולינרי ולדברי שמרית, המנהלת האחראית של המוצר מ'דבש נגוהות', "הוא אחד הטעמים המבוקשים ביותר אצלנו. הטבע והדבורים העניקו לנו גם השנה את הדבש המיוחד הזה בכמות מצומצמת והמכירה החלה באחרונה עם כוונה לאפשר לכולם ליהנות מהדבש הלבן". 

שמרית מספרת גם על הגילוי המפתיע של הדבש הלבן: "בשנה השלישית במכוורת, בסיום הרדייה, גילינו שיש לנו דבש עם טעם עדין, חמאתי ולא מוכר. הפעם הבאה שטעמנו אותו הייתה ארבע שנים אחרי. בשנים אלה, היו הלקוחות שלנו שואלים ומבקשים להזמין מהדבש הלבן ולנו הייתה רק תשובה אחת: 'זו ברכה מיוחדת שתלויה אך ורק במה שיפרח באותה שנה'. כשהוא הופיע שוב, החלטנו לבדוק אותו במעבדה של פרופ' דן אזיקוביץ', מומחה דבש מאוניברסיטת תל אביב, שעזר לנו לאפיין את משפחת הפרחים מהם נאסף הצוף. הוא אמר: 'זה הדבש הטעים ביותר שטעמתי בחיי ואני בן שמונים'".

זה המקום לציין שיש גם סדרה חדשה של תוספי תזונה שמבוססים על צמחי מרפא, ויטמינים ומינרלים. כל המוצרים של 'כוורת נגוהות' הם כשרים בכשרות מהדרין הר חברון וניתן לרכוש את המוצרים בחנויות הטבע והתבלינים. כמו כן, ניתן להיכנס לאתר 'דבש נגוהות', לבחור מארז או כל צנצנת דבש שתתאים לכם – הכול במחירים נוחים וסבירים והמשלוח יגיע אליכם עם שליח עד הבית.

'כוורת נגוהות' מציעה גם מגוון גדול של צנצנות דבש במגוון טעמים בדבש והבדלים בצבע ובטעם לפי אופי הפריחה ומיקום הכוורות: בר, הדרים, אקליפטוס, אבוקדו, דרדר, שיזף ועוד. כל מוצרי 'דבש נגוהות' הם בעלי תו איכות של מועצת הדבש, עברו בדיקות מעבדה קפדניות, כולל בגרמניה, והכוורת זכתה לאחרונה במקום ראשון ובמדליית זהב בקטגוריית פרחי בר בתחרות 'בחירת השפים' בתערוכה השנתית למזון ולקולינריה.

כמו כל עסק משפחתי, יש מאחוריו גם סיפור אנושי מופלא. העסק המשפחתי מנוהל משנת 2006 על ידי בני הזוג שמרית וברוך פויכטוונגר מהיישוב נגוהות שבדרום הר חברון וכולל למעלה מ-1,000 כוורות שמצויות בכל רחבי הארץ וכוללות גם ייצור דבש טהור ואיכותי, בירה מדבש וגם קוסמטיקה ותוספי תזונה מדבש.

פרטים נוספים באתר www.negohoney.co.il.

להזמנות: 054-3557072.