"הדעת מתקשה להבין את עוצמת האובדן ואת הכאב העצום"

צילום: מתוך דף הפייסבוק של ראש המועצה
צילום: מתוך דף הפייסבוק של ראש המועצה
טקס יישובי מרכזי לערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה התקיים הערב באולם התרבות בתיכון 'הראל'

עם ישראל התייחד בשבוע שעבר עם זכר ששת המיליונים שנספו בשואה. עצרת יישובית מרכזית של ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה התקיימה באולם הספורט של תיכון 'הראל' במעמד ראש המועצה יורם שמעון ובהשתתפות חברי מועצה, תנועות הנוער ומקהלת 'קולות מבשרת' בניצוחה של תמר רהב. תלמידי תיכון 'הראל' הנחו את העצרת בנושא 'בעקבות רוח האדם בגטאות'.

ראש המועצה אמר בטקס: "בערב הזה, אנו מתכנסים כדי לזכור את ששת מיליון הילדים, הנשים, הגברים, הקשישים והצעירים שנקטלו בידי המרצחים הנאצים; לזכור את האכזריות ואת העולם שעמד מנגד, סגר את שעריו ונעל את ליבו. עבורי – חוויית שואה נוראה במיוחד היא זו של הילדים. השואה הנוראה באה על אותם מיליון וחצי ילדים תמימים, קטנים וחסרי ישע, שנמנעו מהם חיים, חוויות צמיחה וגדילה, התבגרות, התאהבות והורות. בתוך כל התופת הזאת, מוצאת את עצמה ילדה קטנה, אנה פרנק שמה".

ראש המועצה ציטט מתוך יומנה של אנה:

"אני יודעת, מה אני רוצה,

יש לי מטרה, יש לי דעה,

יש לי אמונה ואהבה".

בהמשך דבריו אמר ראש המועצה: "באוגוסט 1944, בעקבות הלשנה, הוסגרו שמונת בני משפחת פרנק לידי הנאצים, שהעבירו אותם למחנה ההשמדה אושוויץ–בירקנאו. מכל השמונה שורד רק אביה, אוטו פרנק. כל שאר שבעת בני המשפחה מצאו את מותם במחנה הריכוז. לפני שמונה שנים, יצאתי למסע לפולין וביקרתי במחנות ההשמדה. מי שביקר, מבין את העוצמה הבלתי נתפסת של מכונת הרוע הנאצית, תמונות מזעזעות ומחרידות שלא יישכחו לעולם. אנו רואים את ניצולי השואה, שאיבדו את רוב ולעיתים את כל בני משפחתם. הדעת מתקשה להבין את עוצמת האובדן ואת הכאב העצום של אלה ששרדו את השואה ואיבדו את כל משפחתם ואת כל עולמם. לעולם נזכור, ולא נשכח".