הדרך שלו, המסע שלנו

צילום: באדיבות 'מרכז מורשת מנחם בגין'
צילום: באדיבות 'מרכז מורשת מנחם בגין'
שפע של פעילויות פסח לכל המשפחה בעקבות חייו של מנחם בגין

בחול המועד פסח הקרוב נצא למסע המשלב חוויה והיסטוריה בעקבות אחד המנהיגים הבולטים בתולדות המדינה. הצטרפו אלינו למסע מרתק אל העבר במגוון פעילויות לכל המשפחה בנופה הקסום של ירושלים והכל במחיר סמלי לכל המשפחה.

סיורים תיאטרליים – 'הדרך שלו, המסע שלנו': סדרת סיורים מומחזים לכל המשפחה בעקבות תחנות חייו של מנחם בגין לציון 30 שנה למותו. הצטרפו אלינו למסע חווייתי – מילדות לראשות הממשלה – מפגש עם כמה מהאירועים הבולטים בסיפור חייו של מנחם בגין: לוחם מחתרת, מחולל השלום עם מצרים או לוחם צדק חברתי – והכול בסיור אחד במפגש עם שחקנים לאורך הסיור. ראשון-רביעי, 17-20.4, בין השעות 10:00-15:00; ביום חמישי, 21.4, ערב חג שני, בשעות 9:00, 9:30, 10:00, 11:30, 12:00, 12:30.

סיורים מוזיקליים – 'מיתר מן העבר': מסע חוויתי בעקבות השירים שליוו את האירועים ההיסטוריים הבולטים בתולדות ירושלים. סיור מלווה נגן שמשלב סיפורים, אנקדוטות וכמובן שירים. ראשון-רביעי, 17-20.4, בשעות 10:30, 11:30, 13:30, 14:30; חמישי, 21.4, ערב חג שני, בשעות 9:30, 10:30, 12:00, 12:30. הסיורים בעלות סמלית של 10 שקלים למשתתף.

תיבות בריחה: אוצר נדיר בעל חשיבות היסטורית עצומה וערך כספי רב נגנב מארכיון 'מרכז מורשת בגין'. בואו לפצח את התעלומה ולמצוא את האוצר. אם אתם בעלי תושייה, מוח יצירתי, מעולים בפתרון חידות ואלופים בעבודת צוות, אנחנו מחכים לעזרתכם. ההרשמה לאתגר הבריחה במסגרת משפחתית בעלות סמלית של 15 שקלים למשפחה ומתקיימים במרחבי גיא בן הינום. ראשון-רביעי, 17-20.4, מידי שעתיים בין 10:00-16:00.

מוזיאון בגין: עוד לא הייתם במוזיאון בגין? חול המועד זו ההזדמנות לביקור משפחתי במוזיאון האורקולי. בואו לקחת חלק בחוויה אורקולית בלתי שגרתית שמזמנת היכרות עם סיפור חייו המרתק של אחד המנהיגים הבולטים מאז קום המדינה. זו הזמנה למסע אישי ובלתי אמצעי עם מנחם בגין, שבו תוכלו לשמוע את קולו ולקרוא מפרי עטו. יחד נעבור דרך פרקי חייו השונים: נצעד אתו ברחובות ילדותו באירופה, נשתתף במפגש של ראשי האצ"ל, נשב על הספה בסלון ביתו, נשמע בכיכר את נאומיו המפורסמים, נצטרף לעצרת בחירות ונלווה אותו ברגעיו הדרמטיים כראש ממשלה. פיסות ההיסטוריה של מדינת ישראל שזורות לאורך כל הביקור. הליכה במוזיאון אינה רק מפגש עם המסע האישי של מנחם בגין, אלא מפגש עם הסיפור של כולנו. מידי יום בחול המועד בין השעות 9:00-16:30. הביקור במוזיאון בסיורים מודרכים ובתיאום מראש בלבד.

בגין, מבט מקרוב – תערוכה חדשה: מה אומר לכם השם מנחם בגין?  מנהיג, מחולל השלום עם מצרים או אולי לוחם מחתרת?לציון 30 שנה לפטירתו של מנחם בגין, משיק 'מרכז בגין' תערוכה חדשה שמספקת לכם הצצה שונה ומסקרנת בעקבות מנחם בגין במעגלי חייו הפרטיים והציבוריים. בואו לפגוש את מנחם בגין שלא הכרתם – ברגעים אישיים וציבורים, מבעד לעדשת המצלמה או דרך פריטים נדירים שליוו אותו לאורך הדרך. התערוכה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום. מידי יום בין השעות 9:00-17:00 (ערב חג שני עד 12:30).

פעילויות למטיילים העצמאים

שלוש מחתרות – גיבור אחד, סיור קולי במשכנות שאננים: בואו לחוות את מאבק המחתרות לעצמאות באמצעות מכשיר הטלפון החכם שלכם. אתם מוזמנים לחוויית שמע מרגשת בסמטאות ימין משה ומשכנות שאננים של ימי קום המדינה. באמצעות אוזניות מכשיר הטלפון החכם שלכם, תוכלו להיכנס אל תוך עולמו של אחד מלוחמי המחתרות, תושב משכנות שאננים, ולסייר אתו ברחבי השכונה היפה. טכנולוגיית הקול המתקדמת תעטוף אתכם בקולות השכונה, כשלצידכם פוסע לוחם המחתרת, בן השכונה, ומשתף אתכם בסיפורו. החוויה היא אישית-משפחתית ומתאימה לגילאים 10-100. הורדה דרך האתר של מרכז בגין. עלות: 10 שקלים.

הסכת – סיפורו של מנחם בגין לילדים: מרכז בגין אתכם גם מרחוק ומזמין אתכם להאזין יחד עם כל המשפחה להסכת החדש שלנו לילדים על מנחם בגין. להאזנה כנסו לדף פעילות פסח באתר 'מרכז בגין'.

להרשמה לכל הפעילויות ולהורדת הסיור הקולי וההסכת כנסו לאתר מרכז מורשת בגין לעמוד פעילויות פסח:www.begincenter.org.il .

ההשתתפות בסיורים ואתגר הבריחה בעלות סמלית, בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים.

מרכז מורשת בגין, רח' ש.א. נכון 6, ירושלים.

טלפון לפרטים ולהזמנות: 02-5652020.

Whatsapp להזמנות: 02-5652018.