ההונאה הגדולה

צילום אילוסטרציה: Bruno /Germany, Pixabay
צילום אילוסטרציה: Bruno /Germany, Pixabay
משטרת ישראל עצרה חשוד שביצע עשרות מקרי הונאה כלפי מוכרים באתר 'יד 2', זאת לאחר שעל פי החשד רכש מוצרים, הציג מצג שווא למוכרים ולא שילם עבורם * בין הנפגעים: תושבי מבשרת והסביבה

במהלך החודשים האחרונים, התקבלו בתחנות משטרה שונות ברחבי הארץ עשרות תלונות של אזרחים שביקשו למכור מוצרים שונים באמצעות אתר 'יד 2' שנפלו קורבן למעשה הונאה ברשת. מרבית המוצרים הם מוצרי חשמל, מחשוב ואלקטרוניקה. דובר מחוז ירושלים במשטרה, עידן אילוז, אישר כי הוגשו תלונות גם בתחנת 'הראל' שביישוב.

מהתלונות הרבות שהתקבלו במשטרה עולה, כי לאחר שפרסמו המוכרים מודעות למכירת המוצרים, יצר איתם קשר אדם שביקש לשלם להם עבור רכישת המוצר באמצעות העברה בנקאית. הוא שלח להם באמצעות ה-WhatsApp צילום של העברה בנקאית שלכאורה ביצע ובחלק מהמקרים אף צילום תעודת זהות. על פי החשד, נאספו המוצרים באמצעות נהגי מוניות שונים. לאחר מסירת המוצרים, התברר בדיעבד למוכרים כי נפלו קורבן למעשה הונאה ומרמה: הכסף לא הועבר לחשבונם והמסמך שנשלח להם הוא מזויף. על פי החשד, הנזק המצטבר שנגרם לכלל המוכרים מוערך במאות אלפי שקלים.

בעקבות זיהוי התופעה במשטרה, נפתחה חקירה במפלג ההונאה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים בשיתוף פעולה עם מחלק ההונאה של מחוז חוף ותחנת המשטרה במודיעין. במסגרת החקירה ותוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, איתרו וחשפו חוקרי ימ"ר ירושלים את זהות החשוד במעשה, גבר בן 40, תושב הקריות.

השבוע נעצר החשוד במעשי ההונאה, הזיוף והמרמה על ידי בלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים. בית משפט השלום בירושלים האריך את מעצרו בשישה ימים, עד ה-8.8. החקירה נמשכת.