ההסתה ועונשה

אילוסטרציה: pixabay
אילוסטרציה: pixabay
תושב עין נקובא נעצר על ידי שוטרי תחנת 'הראל' בחשד לעבירות הסתה ותמיכה בטרור * היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרו

חקירת משטרה, שנפתחה בשבועות האחרונים בעקבות תלונה שהתקבלה אודות פרסומיו ברשת החברתית, הובילה אמש למעצרו ולחקירתו של חשוד – תושב עין נקובא בשנות ה-40 לחייו – וחיפוש נערך בביתו.

על פי החשד, בתאריך 8.10, פרסם החשוד בפייסבוק סרטון שבו תיעוד מיום קודם (7.10), במהלכו פשטו מחבלים מהחמאס על בית מגורים של אזרחים ישראלים באחד מיישובי הדרום, שם פתחו את המקרר ולגילויי שמחה רבה צועקים לחבריהם "תבואו, תבואו לאכול…". לצד סרטון זה צורף הכיתוב "תבואו" וסמלי דמות (אימוג׳י) שצוחקת.

אמש, לאחר שהוצא על ידי החוקרים צו מעצר נגדו מבית המשפט, הגיעו בלשי תחנת 'הראל' אל ביתו של החשוד והוא נעצר והועבר לחקירה. במהלך היום, תבקש המשטרה מבית המשפט להאריך את מעצרו בשל מעשיו ולטובת מיצוי פעולות החקירה הנדרשות בעניינו.

מפקד תחנת 'הראל' סגן ניצב יוסי ניזרי: "משטרת מחוז ירושלים, באמצעות יחידותיה ויכולותיה המגוונות והשונות, פועלת לאורך השנה ובשבועות האחרונים ביתר שאת, לאיתור ולטיפול במסיתים לאלימות ולמעשי טרור ובאלה המזדהים עם הטרור והמשבחים מעשים אלה בזמן מלחמה – במרחבי הרשתות החברתיות ובכל מקום אחר. מרביתן של חקירות מעין אלה הן תוצר של פעילות נחושה, תוך ניטור מעמיק המבוצע על ידי חמ"ל תודעה שהוקם במחוז ירושלים ומיטב האמצעים והמוחות פועלים בו למטרה זו. בנוסף, מקבלים אנו גם דיווחים מאזרחים ערניים שמבחינים בפרסומים שכאלה ובעקבותיהם נפתחת חקירה משטרתית על מנת להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים".