ההרשעה: מעשה מגונה

שבעה חודשים אחרי הגשת כתב האישום, הורשע ח', תושב היישוב, במעשים מגונים

ח', תושב היישוב, הורשע בבית המשפט בסוף השבוע האחרון בעבירה של מעשה מגונה. כתב האישום הוגש בסוף אפריל וגם כלל סעיף של הטרדה מינית, אך השופט ירון מינטקביץ' זיכה את ח' בסעיף זה.

ח', כבן 65, עבד בחנות ביישוב. המתלוננת היא נערה כבת 17 בעלת צרכים מיוחדים שנהגה לערוך בחנות קניות מעת לעת. על פי כתב האישום, שאל ח' במספר הזדמנויות את המתלוננת האם יש לה חבר והיא השיבה לו בחיוב על מנת שיפסיק לשאול אותה על כך. מסתבר שזה לא עזר. עוד עולה מכתב האישום, כי ח' שאל את המתלוננת האם קיימה יחסי מין ואף הציע לה ש"כל פעם שהיא צריכה" שתבוא אליו והוא ישלם לה. הוא גם שאל מתי הם "יהיו חברים" אך המתלוננת לא השיבה לו.

בכך לא הסתיימה מסכת עלילותיו של ח'. על פי כתב האישום. במהלך אפריל האחרון הגיעה המתלוננת לחנות וח' שב ושאל אותה האם יש לה חבר והאם היא קיימה אתו יחסי מין, וכן שאל איך היא תוכל להיות חברה שלו, אם כבר יש לה חבר. בשלב זה, הלך ח' צעד נוסף קדימה. הוא ביקש מן המתלוננת שתתקרב אליו, ליטף את לחיה ואז נגע בה בצוואר ובחזה מעל הבגדים. זו הזיזה את ידו של הנאשם ונרתעה לאחור, אך ח' יצא מאחורי הדלפק ואמר למתלוננת להתקרב אליו. היא נענתה לנאשם והתקרבה אליו והוא חיבק אותה ונגע בחזה שלה ובבטנה מעל בגדיה. המתלוננת הסיטה את ידו של הנאשם וברחה מהחנות אל ביתה בבכי והסתגרה בחדרה. בשל כך יוחס לנאשם כי הטריד מינית את המתלוננת וביצע בה מעשה מגונה.

בפרק 'סיכום עובדתי' שבהכרעת הדין נכתב: "מן הראיות עולה, ברמה הנדרשת בפלילים, כי בתקופה הסמוכה לחודש מרץ 2021 שאל הנאשם את המתלוננת האם יש לה חבר והאם קיימה אתו יחסי מין והציע לה לבוא לנקות את ביתו ולהיות חברים. עוד עולה, כי ביום 19.4.21 הגיעה המתלוננת לחנות ואז הנאשם שב ושאל אותה אם יש לה חבר ואם היא שכבה אתו. הוא ליטף את פניה, היא הזיזה את ידו ואז ניגש אליה, חיבק אותה ונגע בה בחזה שלה ובבטנה".

בפסקה האחרונה ('מסקנות משפטיות'), סיכם השופט מינטקביץ': "הוכח שהנאשם נגע בחזה של המתלוננת, בפניה ובבטנה ואין ספק כי עשה זאת לגירוי או לסיפוק מיני. הוכח כי הנאשם פנה למתלוננת פניות חוזרות תוך התייחסות למיניותה. עם זאת, לא ברור האם המתלוננת הראתה לו באופן ברור שאינה מעוניינת בהתייחסויותיו. אני ער לכך שניתן להראות חוסר עניין להתייחסות מינית – הן במלים והן בהתנהגות – אך אין די בראיות שלפניי להגיע למסקנה ברורה בעניין זה ומספק זה ייהנה הנאשם. אני מזכה את הנאשם מעבירת הטרדה מינית ומרשיעו במעשה מגונה".