הודאת הגננת

גננת חתמה על הסדר טיעון במסגרתו הודתה במיוחס לה

הפרשה נחשפה אחרי שההורים הקליטו בסתר את הגננת. ההורים מיוצגים כנפגעי עבירה ע"י עורכת הדין חוה קליין, אשר בהמשך הגישה תביעה נזיקית על סך 6.7 מיליון שקלים נגד הגננת, ובה נטען כי האלימות ממנה סבל בנם של בני הזוג גרמה לו לחרדות, עיכוב התפתחותי ואפילפסיה.

בעקבות תלונה שהגישו בני הזוג למשטרה, נתפסו סרטונים שתיעדו את הגננת כשהיא משליכה פעוטות מגובה רב לעבר מזרנים, מושכת אותם בחוזקה ומרביצה להם. ההורים נאלצו לחזות כיצד הגננת מכה את בנם הפעוט בכל חלקי גופו, בדגש מיוחד על הראש והפנים, מושכת אותו בחוזקה ומאכילה אותו בכוח עד שהוא נופל לאחור.

עו״ד חוה קליין, מוסרת בשם ההורים אותם היא מייצגת בתיק זה:

"הודאתה והרשעתה היום של הגננת המתעללת בכל סעיפי כתב האישום החמור והמזעזע שהוגש נגדה, הוא רק שלב ראשון במיגור תופעת הגננות המתעללות בישראל, תופעה שהפכה למכת מדינה של ממש.

הסדר הטיעון להרשעתה בכל המעשים על פי כתב האישום המתוקן ובו פורטו מחדש כל מעשיה המחרידים כנגד תינוקות שהיו תחת אחריותה ונותר כמובן פירוט העבירות הפליליות הקשות שביצעה כנגדם כחסרי ישע, נותר אף הוא.

ההסדר שלא כולל הסכמה על ענישה, אותה יקבע רק בית המשפט, אשר קיבל את ברכת הדרך של מרשיי נפגעי העבירה.

עם זאת, ההורים רואים לנכון לבקש מבית המשפט לא להתחשב בסירובה של הנאשמת לקבל על עצמה גם את הענישה המקסימאלית המגיעה למפלצת אדם כמוה במישור הפלילי והאזרחי, ולעמוד על מיצוי ההליכים נגדה.

עשרות הפעוטות, קורבנות מעשיה לאורך השנים, ספק רב אם יוכלו להשתקם אך אנו נמשיך לפעול על מנת שימוצה עימה את הדין ברף הענישה והפיצוי הגבוהים ביותר על פי הדין הפלילי והאזרחי בישראל, בתקווה שיהא בכך נחמה פורתא לקורבנותיה ומשפחותיהם, וגם הרתעה למטפלות הפוגעות הבאות בפוטנציה.

אני מזכירה בזאת לכל הורה בישראל, כי עם כל חשש שעולה בלבכם: אין מניעה לשלוח הקלטה עם הקטנטנים לגן כדי לוודא את שלומם שם וזה המעט שאתם כנראה חייבים לעשות כדי לוודא את שלום הילדים".

עו"ד חוה קליין היא מומחית לזכויות הילד בישראל.