הוקרה למתנדבים

על טקס הענקת אות 'יקיר היישוב' ותעודות הערכה לאנשים וקבוצות על תרומתם למען היישוב הר אדר ותושביו

ביום שישי (18.6) התקיים בהר אדר טקס יישובי שבו העניק ראש המועצה חיים מנדל שקד את אות 'יקיר היישוב' לשנים תש"פ ותשפ"א. אות 'יקיר היישוב' הוענק לתושבים שפעלו ופועלים בעקביות והתמדה לטובת היישוב לאורך שנים רבות בהתנדבות, מתוך אהבת האדם ורווחת הקהילה. אלה הם מקבלי האות:

תת אלוף במילואים נחום זקן, בעל עיטור העוז ממלחמת יום הכיפורים – על תרומתו הענפה ורבת השנים ליישוב מיום הקמתו, על פעילותו מאחורי הקלעים לקידום ענייני הר אדר במסדרונות השלטון ועל תרומתו הרבה לגיוס משאבים לטובת שיפוץ מתחם האנדרטה והפיכתו בימים אלה לפארק יישובי. את פעילותו הוא תמיד עושה בשקט ובצנעה כאשר טובת היישוב ותושביו עומדים כל העת לנגד עיניו.

ציון גל – על תרומתו המשמעותית בחיי הקהילה לאורך שנים, על נתינה אין סופית, אהבת חינם, רוחב לב לכל אדם באשר הוא אדם בצניעות ובענווה, על היותו משמש בהתנדבות גבאי בבית הכנסת היישובי למעלה מ-10 שנים ועל שיתוף ילדי היישוב במעורבות קהילתית.

דני קובי – על תרומתו הייחודית והמשמעותית בהקמת הר אדר ובפיתוח בית העלמין  ביישוב,  על ייסוד העמותה לדיור מוגן בבית בהר אדר ועל פרויקט 'מושיטים יד' לעזרה ולסיוע לקהילה.

יוסי כוהל – על תרומתו המשמעותית בעשייה מתמשכת לטובת היישוב לאורך זמן, על נתינה אינסופית ברוחב לב, על הקמת החממה החקלאית לילדי הגנים, על הדרכת הילדים והצוות החינוכי בגידול חקלאי ואהבת האדם ועל הקמת פינת חי עבור התושבים והפעלתה בסיוע ילדים ונוער בהתנדבות.

בנוסף, העניק ראש המועצה תעודות הוקרה לקבוצות של אנשים על פעילות ותרומה לקהילה בהתנדבות מיוחדת הראויה לציון.

צוות 'איחוד הצלה' – על מענה 24/7 לקריאות התושבים בשגרה ובחירום, על אבטחה רפואית של אירועי תרבות בהר אדר (אירועי ספורט, טקסים, פעילויות צופים ועוד), על הדרכת הקהילה בפעולות החייאה, הכשרת עזרה ראשונה לצוות החינוכי ועל עבודה בשיתוף פעולה מלא עם צוות הביטחון של היישוב.

צוות מתנדבי מועדון 'בר אדר' – על ייזום, הקמה והפעלה של מועדון 'בר אדר', שהפך להיות מקום מפגש קהילתי תוסס ופעיל המזמן קשרים חברתיים, אירועים משמחים, העשרה וחיבור בין תושבי היישוב. המועדון מבוסס על פעילותם של מתנדבים תושבי היישוב שעושים זאת בשמחה, בשיתוף פעולה, בעבודת צוות ובאהבה לטובת היישוב הר אדר.

צוות המכולת ומתנדבי המכולת של יוסי צפתי – על מתן שירותי מכולת לתושבי היישוב לאורך כל תקופת הסגר והבידוד – במקצועיות, במהירות, ברוגע, במסירות ותוך מכוונות לצרכי התושבים, על הפעלת מערך המשלוחים מהמכולת עד הבית תוך עמידה בכללים ובהנחיות המחמירות של משרד הבריאות ודרישות המועצה בתקופה מורכבת זו.

חיים מנדל שקד, ראש המועצה: "היום אני נרגש במיוחד על הענקת אות 'יקיר היישוב' לתושבים שפעלו למען היישוב בהתמדה ובעשייה לאורך זמן והענקת תעודות הערכה והוקרה למתנדבים נוספים על מצוינות ומעורבות חברתית בהר אדר. אני מאחל לכם שתמשיכו להתנדב, לעשות ולהשפיע ואל תטילו ספק במילותיו של אריק איינשטיין 'אני ואתה נשנה את העולם'. כל אחד מכם, באכפתיות שלו ובאהבת הזולת משנה את העולם. כל הכבוד לכל אחת ואחד מכם. תושבי הר אדר מברכים אתכם, מתברכים בכם וכולנו גאים בכם. קהילה שכה רבים מתוכה מעורבים בעשייה למען הזולת היא קהילה שממחישה הלכה למעשה את ערך הערבות הדדית בין תושביה. אין לי ספק כי ההתנדבות בקהילה מחזקת את תחושת השייכות של המתנדבים לקהילה ובה במידה היא מעמיקה את תודעת המחויבות שלהם כלפיה. אני מאמין, כי נתינה זו הופכת את כולנו לאנושיים יותר, לרגישים יותר ולאנשים טובים יותר. באירועים שהיו לנו בשנה האחרונה נחשפנו לגילויים מחממי לב של ערבות הדדית, חמלה אנושית, רגישות והתחשבות. הלוואי שנוכל לשמר את הטוב והיפה הזה כחלק בלתי נפרד מחיינו בהר אדר ולא רק במצבי חירום".