הורים, בואו ללמוד

עם החזרה לשגרה, פועלים תמר נחום ואבי חיים, סגן ראש המועצה ומחזיק תיק הצעירים, לקדם את הנושא של הדרכה להורים צעירים ב'מרכז טל' ביישוב

לפני כשלוש שנים הקימו תמר ורוני נחום, תושבי היישוב, את 'מרכז טל' לזכר בתם, טל ז"ל. מטרת המרכז היא להוות מרכז לצעירים – מקום שייתן ייעוץ, הכוונה ופעילויות לצעירים ביישוב במגוון תחומים.

אחד התחומים שהחל לפרוח הוא הנושא של הדרכות להורים, עד אשר הגיעה הקורונה וכמו דברים רבים אחרים גם נושא זה נכנס להקפאה. אך עם שיפור המצב, רוב המדינה חזרה לשגרה וכן פעילויות 'מרכז טל'.

תמר נחום פועלת בימים אלה לתת דחיפה משמעותית לנושא של הדרכות הורים. "ביוזמתו של אבי חיים, סגן ראש המועצה ומחזיק תיק הצעירים, התחלנו בשנה שעברה לקדם את הנושא של ייעוץ בתחום הורות צעירה ב'מרכז טל'. מדריכות מקצועיות הגיעו למקום כדי להעביר הדרכות והייתה היענות יפה. אך בגלל הקורונה הפעילות המבורכת הופסקה. אנו רואים חשיבות רבה במינוף הנושא של הורות צעירה והדרכת הורים, בעיקר לזוגות צעירים. המטרה היא ש'מרכז טל' יהפוך למרכז הורות של כלל תושבי מבשרת.

מהיכן בא הרעיון לתת דחיפת יתר דווקא לנושא זה?

תמר: "השנה אני מעמיקה את לימודיי בתחום ייעוץ משפחתי והדרכת הורים ב'מכון פתרונות' בהנחיית חלי נעימי. כגננת ביישוב מעל 26 שנים אני מבינה כמה הנושא הזה חיוני במציאות בה אנו חיים – החל מייעוץ והכוונה לזוגות צעירים שזה עתה נישאו ובהמשך בהדרכה להורות צעירה, גמילה מחיתולים, ייעוץ שינה, הצבת גבולות, ייעוץ להורים למתבגרים ועוד״.

בימים אלה, פתחה תמר נחום, אשת חינוך בעלת ניסיון רב שנים בעבודה מול הורים וילדים, סדרת מפגשים קצרים וממוקדים של הדרכת הורים וייעוץ משפחתי בעלות סמלית. המפגשים עוסקים במערכת היחסים, פתרון קונפליקטים, ניהול תקשורת נכונה עם הילדים ובעיקר עם המתבגרים.

המפגשים הנוכחיים הם במסגרת פרקטיקום (עבודה מעשית), אך תמר נחום לא רוצה לעצור כאן: "המטרה היא שיהיה ב'מרכז טל' מרכז להורות. אני רוצה להרחיב ולהעמיק כמה שיותר בהדרכת הורים לכל שכבות הגיל, בכל הדילמות ובכל הקשיים. החזון שלי הוא ש'מרכז טל' יהווה מרכז הורות גדול שייתן מענה לכל משפחות היישוב. הורים המעוניינים להיטיב את האווירה והיחסים במשפחה מוזמנים לפנות אליי".

אבי חיים, סגן ראש המועצה ומחזיק תיק הצעירים: "אני שמח מאוד על קיום פעילות חשובה זו של הדרכת הורים. נשמח לקיים עוד פעילויות כאלה ואחרות ב'מרכז טל' לצעירים לרווחת צעירי היישוב, אחרי תקופה ארוכה בה נמנע מאתנו הדבר בשל מגפת הקורונה".

למידע נוסף: 052-8221125 (תמר)