הזוג האומנותי

צילום: אמנון אוביץ
צילום: אמנון אוביץ
גילה ומיכאל אלוש מציגים בתערוכה שתתקיים ב'גלריה 58' בחולון

'גלריה 58' ב'מרכז עזריאלי' חולון תציג את 'תערוכת אג"מ' של הזוג גילה ומיכאל אלוש ובה יוצגו עבודותיהם של בני הזוג: הוא צייר והיא אומנית קרמיקה.

השניים הם תושבי חולון למעלה מ-50 שנה, יוצרים כל אחד בתחומו, ומאז פרישתם מתמסרים לאומנות לצד פעילויות אחרות למען הקהילה.

גילה אלוש גדלה והתחנכה בעיר חולון ובה הכירה את מיכאל. במהלך השנים עבדה בהנהלה הראשית של בנק הפועלים. היא יוצרת יצירות שונות מקרמיקה ומחמר פולימרי: דמויות של גברים ונשים, בעלי חיים, אגרטלים, כדים ופרחים.

מיכאל אלוש, יליד תוניס, נציג בית"ר בצפון אפריקה, גמלאי של כוחות הביטחון שעבד עשרות שנים בצה"ל כבוחן טנקים ולאחר מכן כמדריך מתנדבים וסגן מפקד יחידת המתנדבים 'שראל'. הוא זכה לחבר בין מתנדבים ומתנדבות לחיילי וחיילות צה"ל. עשרות זוגות נישאו אחרי שהכירו באמצעותו וכהוקרת תודה העניקו חלקם את השם מיכאל לילד שנולד להם. על שליחות זו קיבל מיכאל מצה"ל פרס מפעל חיים. בנוסף, הוא מתנדב כליצן רפואי ומופיע בבתי חולים ובמוסדות בפני ילדים עם צרכים מיוחדים. מאז שיצא לגמלאות, הוא מצייר. בתערוכה יוצגו ציורים המשתייכים לעולמות שהוא אוהב: מקורות יהודיים, נופים (ים וסמטאות), סוסים, נגנים, רקדניות ודיוקנאות.

שיתוף פעולה בין מרכז עזריאלי שבאזור התעשייה חולון לבין עיריית חולון, מאפשר לאומנים ויוצרים תושבי חולון להציג תערוכות בשני מרחבי תצוגה שהוכשרו לכך בשני מבנים במתחם.

הגלריות במבואת שני בניינים אלה מאפשרות הצגת תערוכות אומנות, ציור, פיסול ועיצוב וזוכות לקהל מבקרים רב, ביניהם אלפי העובדים במתחם, קהל המבקרים במתחם הבילוי והפנאי ושוחרי תרבות ואומנות המגיעים במיוחד.​

גלריה 58, מרכז עזריאלי, רח' הרוקמים 26, אזור התעשייה חולון.

התערוכה תיפתח ב-10.4 ותינעל ב-8.6.

שעות פעילות: כל יום בין 08:00-22:00.

הכניסה ללא תשלום.