החצי שלי

אילוסטרציה: Freepik
אילוסטרציה: Freepik
רוב האנשים חיים את כל חייהם במסלול הפחד * הם בזוגיות כי הם מרגישים שהם חייבים להיות * הם נמצאים במערכת יחסים שבה יש להם מלא ציפיות לגבי בן הזוג שלהם ולגבי עצמם

במסלול האהבה יש צדק. אם אתה עושה טעות ואתה כבר משלם עליה, תשלם רק פעם אחת על טעות זו. אם אתה באמת אחראי ואוהב את עצמך, אתה לומד מטעות זו. במסלול הפחד אין צדק. אתה גורם לאחרים לשלם פי אלף על אותה טעות.

הדבר יוצר תחושת אי צדק ופותח פצעים רגשיים רבים. ואז, כמובן, אתה מגדיר את עצמך ככישלון. בני אדם נוטים לעשות דרמות מכל דבר, אפילו ממשהו כל כך שולי וכל כך קטן. אנחנו רואים דרמות אלה במערכות יחסים רגילות, אלה שהופכות לגיהינום בגלל זוגות שחיים במסלול הפחד.

מה תפקידו של החצי השני בחיינו? עם החצי השני נוכל לחלוק, ליהנות וליצור יחד את החלום הזוגי הנפלא ביותר. אבל לחצי השני תמיד יש חלום אישי משלו, רצון משלו ולעולם לא נוכל לשלוט בחלום הזה, לא משנה כמה ננסה. אז יש לנו ברירה: אנחנו יכולים ליצור קונפליקט ומלחמת שליטה או שאנחנו יכולים להפוך לחבר למשחק ולשחקן צוות.

חברים למשחק ושחקני קבוצה משחקים יחד, אבל לא אחד נגד השני. אם אתה משחק טניס, יש לך שותף. אם אתה במשחק כדורגל – אתה חלק מקבוצה. אם יש לך שכל, אתה אף פעם לא הולך ראש בראש אחד נגד השני בקבוצה. גם אם שניים או כמה משחקים טניס או כדורגל בצורה שונה, יש לכולם מטרה אחת: ליהנות ביחד, לשחק ביחד ולנצח. הבסיס לניצחון הוא להיות חברים למשחק. אם יש לך בן או בת זוג שרוצה לשלוט במשחק שלך והיא אומרת "לא, אל תשחק ככה, תשחק ככה. לא, אתה עושה את זה לא נכון", אתה לא הולך ליהנות במגרש המשחקים הזוגי. בסופו של דבר, לא תרצו לשחק עם השותף הזה יותר. במקום להיות קבוצה, השותף שלך רוצה לשלוט בדרך שבה אתה משחק. ללא הרעיון של יסוד הצוות, תמיד יהיו לך עימותים.

אם תראה את הזוגיות שלך ואת הקשר הרומנטי שלך כצוות, הכול ממילא יהיה טוב יותר. בזוגיות, כמו במשחק, לא מדובר בניצחון או בהפסד. אתה משחק כי אתה רוצה ליהנות.

במסלול האהבה, אתה נותן יותר מאשר לוקח. וכמובן, אתה כל כך אוהב את עצמך, שאתה לא נותן לאנשים אנוכיים לנצל אותך. אתה לא מאיים חלילה, אבל אתה ברור באמירות שלך. אתם יכולים לומר: "אני לא אוהב כשאתה מנסה לנצל אותי, כשאתה מזלזל בי, כשאתה לא נחמד אליי. אני לא אסכים שמישהו יתעלל בי מילולית, רגשית ופיזית. אני לא צריך/ה לשמוע אותך מקלל/ת כל הזמן. זה לא שאני יותר טוב ממך, זה בגלל שאני אוהב יופי, אני אוהב לצחוק, ליהנות ולאהוב. זה לא שאני אנוכי, אני פשוט לא צריך קורבן לידי ולא רוצה להיות קורבן בעצמי. זה לא אומר שאני לא אוהב אותך, אבל אני לא יכול שזה יבוא על חשבון אהבת עצמי".

אנוכיות, שליטה ופחד ישברו כמעט כל מערכת יחסים. נדיבות, חופש ואהבה ייצרו את מערכת היחסים היפה ביותר: רומנטיקה מתמשכת. ליהנות בזוגיות זה הכול בשביל כולנו. הצעד הראשון הוא להיות מודע, לדעת שכל אחד חולם את החלום שלו וחי את חייו בפרספקטיבה שונה. ברגע שאתה יודע את זה, אתה יכול להיות אחראי על החצי שלך בקשר וזה אתה. אם אתה יודע שאתה אחראי רק על חצי מהקשר, אתה יכול בקלות לשלוט בחצי שלך. זה לא תלוי בנו ולא באחריותנו לשלוט בחצי השני ולנהל את חייו. אם נכבד את בן הזוג שלנו, החבר, הבן או את אימא שלנו – את החצי השני – תמיד יהיה שלום במערכת יחסים זו, בלי מלחמה מיותרת.