הטובה ביותר על המדף

על תערוכת 'אגרומשוב' שתתקיים השבוע בירושלים

איזו עגבנייה תיבחר לעגבנייה הטעימה והאיכותית בישראל? הבחירה תתרחש במסגרת תערוכת 'אגרומשוב', שתתקיים ב 14-15.6 בבנייני האומה בירושלים.

חלק עיקרי מתוצרת הירקות בישראל גדל בעוטף עזה שתושביו סובלים כבר עשרים שנה מקסאמים, 'צבע אדום' (לא של העגבנייה) ובלוני תבערה לאורך הגבולות. מספר לא מבוטל של משפחות מתפרנסות מענף הירקות ובעיקר מגידול עגבניות. בשנים האחרונות גדל יבוא העגבניות, תוך שבירת מטה לחמם של החקלאים בעוטף עזה.

לאחר כעשור, כאות סולידריות עם החקלאים בישראל ולהעלאת המודעות לאיכות הגבוהה של העגבנייה הישראלית,  החליטה הנהלת 'אגרומשוב' – התערוכה החקלאית המובילה בישראל – להחזיר את תחרות העגבנייה הטעימה והאיכותית בישראל, אשר תיבחר על פי שורה של פרמטרים על ידי צוות שופטים מקצועי.

תערוכת 'אגרומשוב' תציין השנה 30 שנים להיווסדה כאשר חברות רבות יציגו מאות זנים ופיתוחים חדשים – החל מזני פירות וירקות, דרך טכנולוגיות מתקדמות להשקיה וטיפול ביבול ועד לרחפנים מיוחדים לחקלאות, טרקטורים וכו'. לאחר שנים רבות, החליטו מארגני 'אגרומשוב 2021' לרגל יום הולדת ה-30 לתערוכה, לקיים לראשונה זה עשור את תחרות 'העגבנייה הטעימה והאיכותית בישראל'.

במסגרת התחרות, ייבחנו זנים רבים של עגבניות מחברות הזרעים השונות. צוות שיפוט אובייקטיבי,  הכולל שפים ואנשי ציבור, יבחר את העגבנייה על פי שורה של מדדים החל ממרקם, רמת קושי-רכות, צבע, גודל והמדד החשוב ביותר הוא כמובן הטעם.

במסגרת התערוכה, יוצגו מגוון גידולים חדשים ומפתיעים, טכנולוגיות מתקדמות וכו'. התערוכה מגיעה לראשונה לבנייני האומה בירושלים עם עשרות מציגים ואלפי חקלאים ויזמים בתחום החקלאות.  'אגרומשוב' היא התערוכה החקלאית היחידה בישראל המתקיימת בחללים ממוזגים.

בקרב השוק החקלאי נרשמת התרגשות רבה לקראת האירוע החקלאי הראשון שיתקיים לאחר עידן הקורונה, כאשר גם מציגים מעבר לים צפויים להגיע ולקחת חלק כאורחים וכמציגים.