הטיילן הנצחי

מנחם מרכוס מהר אדר כתב 28 ספרים, ביניהם מדריכים למטייל במקומות שונים בעולם והיום הוא מוציא טיולי ג'יפים לירדן יחד עם חברת 'עמיאל איוונטס'

הכירו את מנחם מרכוס, בן 74, מתגורר בהר אדר, נשוי לחבצלת, אב לשלושה וסב לשלושה. הוא נולד בתל אביב ומאז ומתמיד לא אהב ללמוד, אבל אהב לטייל. כשהיה רק בן 13, התחיל לטייל בכל רחבי הארץ ומאז לא הפסיק.

בשנת 1967 היה מנחם חייל בחטיבת הצנחנים. כל רגילה וחופשה שקיבל היה מנצל לטיול במדבריות של ישראל וסיני. הוא הכיר כל פסגה בחצי האי סיני. עם הטיולים וככל שהעמיק את ההיכרות שלו עם המדבר, החל לכתוב, במיוחד על סיני, מקום שהיה שייך בתקופה ההיא למדינת ישראל. 

עם סיום מלחמת ששת הימים, החל מנחם להוציא לפועל טיולים לסיני. בהתחלה חקר את סיני לבד. הוא היה חובב ניווט יחידני, בלי אנשים נוספים, וזה הפך לתחביב של ממש, כמו אינדיאני. כך החל מנחם לתעד את מסעותיו ואת ההרפתקאות שחווה לבד בטיולים.

כשנחתם הסכם השלום עם ירדן, החליט מנחם לחקור גם את ירדן. במהלך 12 שנים היה מוביל בכל חודש מסע של 4-5 ג'יפים בקניוני מואב. לאחר 12 חודשי עבודה בשטח, כתב את הספר 'המדריך למטייל בירדן'.  לאחר מכן, המשיך לסייר במדבר המערבי, שם הוביל מסעות ג'יפים בדיונות ובנאות המדבר והמשיך לכתוב ללא הפסק על המסעות שחווה.

במשך 33 שנים, מלבד טיולי הג'יפים, עבד ולימד באוניברסיטת 'בר אילן' ובקורסים למורי דרך בנושא: מבוא לביולוגיה ולגיאומורפולוגיה (התורה של פיסול הנוף, הפן האומנותי של הגיאולוגיה, המערכת). עד היום הוא כתב 28 ספרים שחלקם מקצועיים וחלקם ספרים שבהם כתב על חוויות שאסף, ביניהם ספר שעסק כולו בסיפור של 45 הימים שבהם היה בצוות חילוץ שחיפש ישראלי שנעלם בהרי ההימלאיה בגבול שבין טיבט ובהוטן. בסופו של דבר, נמצא הבחור הישראלי ללא רוח חיים, אך כתוצאה מהחיפוש כתב מנחם ספר בשם 'נעלם בבהוטן'. באותם עשורים החל לחקור ולטייל גם בהרי הפירנאים, בצד הספרדי ובצד הצרפתי, ואז הוציא ספר עב כרס ושמו 'המדריך למטייל בפירנאים'.

בימים אלה, מוציא מנחם טיולי ג'יפים בדרום ירדן בערבה הירדנית, יחד עם  חברת 'עמיאל איוונטס' העוסקת בהפקות ובטיולי קונספט. מנחם מדריך טיולי ג'יפים לאזורים המדבריים של ממלכת ירדן המתבצעים גם בקיץ וגם בחורף.  מודל קלאסי למסע כזה יהיה מורכב מ- 10 עד 15 ג'יפים וקיימת אפשרות להיכנס עם הג'יפ הפרטי לירדן או לשכור ג'יפ בירדן.

על המסלול שמוביל מנחם: לאחר סידורי הגבול במעבר עקבה, עולים לרמת הרי אדום ונוסעים אל שמורת ואדי רם. נופי הבראשית ומרחבי החולות האין סופיים של סלעי אבן החול הצבעוניים, מעניקים למקום מעמד מיוחד להיכלל ברשימת השמורות היפות בעולם. הלינה באוהלי מדבר מדוגמים, מעניקה למטייל תחושה עילאית של ראשוניות. מסע הג'יפים נמשך לפטרה האגדית. שם, בין מקדשי העיר הנבטית החצובים בסלע אבן החול האדומה, יחוש המטייל את עוצמת יופיו של הטבע, את אומנות האדם ואת המסתורין שאפפו את פטרה לאורך הדורות. המסע משלב ביקור באחד מנחלי ארץ מואב המושכים מים כל השנה, כמו נחל ארנון או בשמו המקומי ואדי אל מוג'יב. מסע הג'יפים ממשיך למרגלות הרי אדום דרומה. מרחבי ים דיונות החול המרהיבות, נותנות למטייל תחושת מרחבי מדבר אין סופיים. תחנה סופית: מעבר הגבול בעקבה.

'Amiel Events' מבית קבוצת התיירות הבינלאומית והמובילה 'Amiel Tours', היא חברת פרמיום המתמחה בהפקת אירועים ייחודיים בסטנדרט הגבוה, החדשני והיוקרתי ביותר בעולם. בין השירותים הייחודיים שפיתחה, ניתן למצוא אירועי חברה מורכבים המשלבים מספר מוקדים ומתחמים, אירועי בוטיק למנהלים, פסטיבלי קונספט, ועידות וכנסים, אירועי אוכל מתגלגלים המשלבים פוד טראקים עם טעמי העולם, חוויה מדברית יוצאת דופן של טיולי ג'יפים לירדן, אירועי שולחנות אבירים ו'שביל עמיאל' – סיורים וטיולים מונגשים, המותאמים במיוחד לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.