היא משלנו

נועה בר ממבשרת ציון זכתה במקום הראשון באולימפיאדת העברית לנוער של אוניברסיטת תל אביב

כבוד ליישוב. נועה בר ממבשרת ציון, תלמידת כיתה י"ב בתיכון שליד האוניברסיטה בירושלים, זכתה במקום הראשון במקצה התיכונים של האולימפיאדה ללשון עברית לנוער שנערכה באוניברסיטה תל אביב. המקום הראשון בתחרות זו זיכה את נועה בר בפרס כספי מכובד.

האולימפיאדה ללשון עברית לנוער, בחסות חברות 'פיינל' ו'צ'ק פוינט', נוסדה במטרה לחשוף את הנוער להתבוננות רחבה יותר בשפה באמצעות אתגרים לשוניים וחידות לא שגרתיות שלהם הם אינם נחשפים במסגרות החינוך הרגילות. השאלות בתחרות כללו תרגילי הגיון לשוני, פענוח צפנים, חידות של חוקיות משווה בלשונות שמות עתיקות, פירושי מילים, ניבים ועוד

בשלב המקדים השתתפו 1,800 תלמידים ואילו בשלב הגמר שנערך באוניברסיטת תל אביב, התמודדו 166 תלמידים. המשתתפים התמודדו עם חידות אשר הוקרנו לקהל. לצורך כך ניתנו למשתתפים 30 שניות של חשיבה לפתרון.

ד"ר עינת גונן, ראש החוג ללשון העברית ולבלשנות שמית באוניברסיטת תל אביב: "שמחתי לפגוש פנים אל פנים את זוכות וזוכי האולימפיאדה. שאלון האולימפיאדה משלב כישורים מורכבים בהבנת מנגנונים בלשניים בעברית ובשפות שמיות בצד ידע לשוני והאתגר שניצב בפני המתמודדים היה גדול. האולימפיאדה הראשונה בלשון עברית לנוער היא מיזם חלוצי וראשון מסוגו שנערך ביוזמת החוג ללשון העברית באוניברסיטת תל אביב וארגון המתמטיקאי הצעיר. האולימפיאדה נוסדה כדי לחשוף את הנוער להתבוננות רחבה יותר בשפה, דרך קשת שאלות וחידות מאתגרות ולא שגרתיות. החיבור בין כל השאלות יוצר קסם, ולשמוע את ההתלהבות של הילדים שמדברים על השאלות היה רגע מכונן בעיניי. בתוכנית הנוער של החוג ללשון באוניברסיטת תל אביב, אני פוגשת נערות ונערים אוהבי לשון, אבל האולימפיאדה אפשרה לנו להגיע לציבור תלמידים רחב בהרבה ולחזק את הקשר איתם".