היידי בת ההרים

מופע לילדים בשיתוף להקת המחול הקיבוצית ובכיכובה של מעיין אשכנזי, בת היישוב

היידי היא ילדה יתומה, מלאת שמחת חיים, סקרנות ואומץ. היא באה לגור עם סבא שלה, אדם כעסן שאינו מדבר עם איש ומתגורר בצריף דל בראש הרי האלפים. היא מתיידדת שם עם פטר, ילד רועה עיזים. היידי הקטנה משנה ללא היכר את חייהם של סבא ושל פטר והם מבלים את ימיהם יחד, שמחים ומאושרים.

יום אחד מגיעה דודתה של היידי ולוקחת אותה לפרנקפורט להתגורר בבית מפואר של משפחה עשירה שמחפשת ילדה שתארח חברה לבתם קלרה, ילדה שמרותקת לכיסא גלגלים. עד מהרה מתפתחת בין השתיים חברות נפש מיוחדת במינה, אך למרות זאת, געגועיה של היידי לסבא, לפטר ולהרים לא נותנים לה מנוחה והיא משתוקקת לשוב אליהם.

סיפורה של היידי הוא סיפור על חברות ונאמנות, על טבע וחופש, על כוחה של אהבה ובעיקר על היכולת לראות את הטוב בכל אדם ובכל מצב, שבזכותה מצליחה היידי, על אף כל הקשיים, לחוות אושר גדול ואהבת אמת.

סיפורה המפורסם והנוגע ללב של יוהנה ספירי, שהפך לאחת מהקלאסיקות של ספרות הילדים העולמית, זוכה לעיבוד מחודש ולמופע תיאטרון מחול מרהיב וקסום.

עיבוד למחזה מחול: קרן דוידוף. בימוי: אורי אומנותי. כוריאוגרפיה: יגור מנשיקוב. מוזיקה: חגי דוידוף. תפאורה: בתיה ומיכאל פיק. תלבושות: לימור הרשקו. וידאו: סיון פרסלר וניתאי שלו. תאורה: אורי מורג. ייעוץ אומנותי ודרמטורגיה: איילה האופטמן. תפעול: סיזר תאורה והגברה. משתתפים: יעקב (פלשקה) פישפלד, מעיין אשכנזי, שחר כספי ורקדני להקת המחול הקיבוצית.

יום שני, 30.5, תיאטרון ירושלים.