"הייתי חלק מהנוף"

יצירה של רותי קולודני (צילום: באדיבות 'סדן הפקות אומנות')
יצירה של רותי קולודני (צילום: באדיבות 'סדן הפקות אומנות')
ב'סינמטק תל אביב': תערוכת יצירות של אדריכלי נוף המציירים את הנוף הישראלי

אדריכלי הנוף בארץ משפיעים במגוון עצום של דרכים על הסביבה ועל הנוף של הארץ בהיותם אמונים על תכנונם ועיצובם של כיכרות עירוניות, גנים, טיילות, רחובות, שמורות טבע ונוף, יערות ושטחים פתוחים.

בתערוכה זו לא ביקשנו להציג תוכניות וחזון אדריכלי נופי של פרויקטים בארץ, אלא את הזיקה האישית של אדריכלי הנוף אל נוף הארץ ומרחביה.

היצירה שמוצגת בתערוכה כוללת שימוש במדיומים שונים: רישום, אקוורל, אקריליק שמן וטכניקות מעורבות בהתאם לבחירה האישית של כל יוצר.

למרות שהתערוכה אינה מייצגת פסיפס מלא של הנוף הישראלי, היא מצליחה לתפוס את הלכי הרוח, הזיקה והאהבה של כל המשתתפים בה אל הארץ ואל נופיה.

היצירות – שמתארות את המדבר והים, החקלאות והטבע, המישור וההר – מציגות את ההתפעמות של אדריכלי הנוף מהנוף בו הם חיים, בתוכו הם יוצרים ואת היותם חלק מהנוף – גם ברבדים האישיים והעדינים ביותר.

האומנים המציגים: נעמה אשל צוביירי, ערן געש, תמר דראל-פוספלד, עופר מרגלית, איילה משגב ז"ל (צילום), בלה נודלמן, מרגלית סוכוי, יעקב פוקס, רותי קולודני, בני שדמי, רויטל שושני ופלורי שחם.

התערוכה מתקיימת ביוזמת איגוד אדריכלי הנוף בישראל. אוצרת התערוכה: איילת אמוראי-בירן.

'סינמטק תל אביב', רח' הארבעה 5.

התערוכה תיפתח ביום שני, 20.6 (19:00), ותינעל ב-28.6. במהלך אירוע הפתיחה תתקיים הרצאה בנושא 'הסודות מאחורי צילום הנוף'. מרצה: ליאור אקוניס מטעם 'פוטוטבע' ובית הספר לצילום 'גליץ'.

שעות ביקור בתערוכה: ראשון-שישי – 10:00-24:00, שבת – 11:00-24:00.